Dziewczynka z Widow Hills

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324062614
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: The Girl from Widow Hills
Dodał/a opinię: justynazniszczol

Ocena: 5.07 (14 głosów)

Ta dziewczynka i jej historia jest mroczna jak okładka tej książki.

Oliwia (a wcześniej Arden) mieszka sama, na uboczu, za sąsiada ma tylko starszego mężczyznę, którego traktuje trochę jak ojca, którego nigdy nie miała. Oliwia ma swoje lęki i fobie, których geneza sięga wydarzeń z jej dzieciństwa, kiedy to zaginęła i przez trzy dni szukało jej całe miasteczko Widow Hills, a samo zdarzenie było punktem zwrotnym w życiu małej Arden i jej matki.

Pewnego dnia Oliwia dostaje wiadomość o śmierci matki i ma nadzieję, że pewien etap życia, który jej ciążył się zakończył i być może tak by było gdyby nie fakt, że pewnej nocy dziewczyna lunatykując potyka się o zwłoki mężczyzny. Rodzą się pytania kto go zabił? Co robił przed domem Oliwi? Dlaczego to ona ma ręce ubrudzone krwią? Czy to ona zabiła mężczyznę?

Dziewczyna zaczyna szukać, pytać i nagle okazuje się, że to co się zdarzyło ma związek z jej przeszłością. Choć Oliwia nie pamięta nic z wydarzeń sprzed dwudziestu lat, to zaczyna podejrzewać, że nic nie jest takie jakie się wydaje, albo jak zostało przedstawione opinii publicznej.

Fakty które zaczyna odkrywać mrożą krew w żyłach. Po nitce do kłębka autorka prowadzi nas do rozwiązania zagadki, które jest totalnym zaskoczeniem. Przyznam obstawiałam różne scenariusze i typowałam różne osoby na mordercę, ale to co się okazało na koniec było totalnie nie do przewidzenia.

Miarą dobrego thrillera jest to jak bardzo autor finalnie jest w stanie zaskoczyć czytelnika. To co zrobiła Megan Miranda to majstersztyk, kwintesencja dobrego thrillera psychologicznego. Jest mrocznie, zagadkowo, ma się cały czas wrażenie, że z boku ktoś się czai, obserwuje, steruje całą sytuacją i ciągle nie wiadomo kto to jest i jak dalece wpływa ta osoba na życie Oliwii. To wszystko jest bardzo sugestywne.

Książka świetna, w sam raz na długie jesienne wieczory, do czytania koniecznie po zmroku, wtedy odczuwa się to wszystko podwójnie.  Polecam z czystym sumieniem.

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Dziewczynka z Widow Hills

Kup książkę Dziewczynka z Widow Hills

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Miasteczko kłamców
Megan Miranda0
Okładka ksiązki - Miasteczko  kłamców

Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge . W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich...

Co o mnie wiesz?
Megan Miranda0
Okładka ksiązki - Co o mnie wiesz?

Uważaj, komu ufasz! Leah z dnia na dzień traci wszystko – karierę, chłopaka, znajomych. Na szczęście może jeszcze liczyć na Emmy. Razem przeprowadzają...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

(...) stajesz się historiami, które opowiadasz. A najprawdzisza historia to ta, którą opowiadasz sobie w samotności.


Więcej

(...) człowiek może stać się zbiorem faktów i ogólnie dostępnych informacji. Wtedy staje się jednocześnie kimś znanym i nieznanym - kimś, kogo inni i tak będą postrzegać po swojemu.


Więcej
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy