Efekt Susan

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-09-17
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381167093
Liczba stron: 408
Tytuł oryginału: Effecten af Susan
Dodał/a opinię: czyczytasz

Ocena: 4.38 (8 głosów)

Susan Svendsen posiada niezwykły dar - ludzie przebywający w jej towarzystwie zaczynają wyjawiać najskrytsze myśli i sekrety. Gdy jej rodzinie zaczyna grozić niebezpieczeństwo dar, który był przekleństwem, zamienia się w jedyną deskę ratunku. Aby uratować najblizszych kobieta musi odnaleźć byłych członków ściśle tajnej Komisji Przyszłości i zdobyć raport z jej ostatniego posiedzenia. Czy kobieta uzbrojona w wiedzę, niezwykły dar i szalone pomysły zdoła wygrać w tej grze ?
 

"Efekt Susan" to książka, której ocena sprawia mi ogromne trudności. Z jednej strony to interesujący thriller z oryginalną fabułą a z drugiej sama forma przedstwienia historii nie do końca przypadła mi do gustu. Po początkowych problemach z wczuciem się w akcję udało mi się zaprzyjaźnić z bohaterami i szalona, nieco nierealna fabuła wciągnęła mnie w wir niezwykłych wydarzeń. Z pozoru prosta intryga okazuje się skomplikowaną i ogólnoświatową grą i zaskakuje czytelnika swoją złożonością. Barwni, nietuzinkowi bohaterowie dopełniają całości i tworzą bardzo spójny obraz futurystycznego świata pełnego tajemnic, spisków i nadzwyczajnych umiejętności. Książka jest zaskakująca, dynamiczna, pełna zwrotów akcji i napięcia a mimo wszystko po jej lekturze nie jestem zachwycona. Wydaje mi się, że za dużo w niej "magii" a za mało realności a styl autora sprawił, że lektura nie była dla mnie przyjemnością. Myślę, że "Efekt Susan" znajdzie jednak wielu zwolenników i jest w stanie zadowolić wielbicieli połączenia kryminału, sensacji i futurystycznej wizji świata.

Tagi:

Kup książkę Efekt Susan

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Efekt Susan
Inne książki autora
Smilla w labiryntach śniegu
Peter Heg0
Okładka ksiązki - Smilla w labiryntach śniegu

Smilla to specjalistka od lodu - jego kształtu, od unikalnych konstrukcji, które tworzy. Nie zna się na niczym innym. Jest też obcą w obcym kraju - Grenlandką...

Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Nasz azyl
Marta Józefczyk
Nasz azyl
Pokaż wszystkie recenzje