Ekoliski. Misja ratowania Ziemi

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-05-25
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788395858543
Liczba stron: 32
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Wioleta Sadowska

Ocena: 6 (8 głosów)

"Ziemię możemy ocalić, jeśli sami zaczniemy działać".


 
Najbardziej cieszy mnie fakt powstawania książek, z których dużo dobrego może wynieść zarówno młodszy, jak i starszy czytelnik. Z pewnością do takiej grupy zalicza się nowa propozycja wydawnicza autora "Kosmolisków", której niezwykle aktualne przesłanie winniśmy wszyscy zakodować nie tylko w swoim umyśle, ale i w sercach. Z korzyścią dla nas i dla przyszłych pokoleń.


 
Marek Marcinowski to niepoprawny marzyciel i pasjonat rynków finansowych, podróży i fotografii. Autor trenuje hobbistycznie fechtunek, uwielbia łamigłówki, szachy i jazdę na rowerze. Jest wielkim fanem gier planszowych i obserwacji astronomicznych. Prowadzi szkolenia giełdowe. Autor książek "Sukces na giełdzie. Tajniki i wskazówki największych polskich ekspertów giełdowych" oraz "Wiele do stracenia" i "Kosmoliski".


 
Kosmiczne liski Miłka i Miłek zabierają Zuzię oraz Wojtusia w intrygującą podróż po Układzie Słonecznym. Bohaterowie poszukują bowiem miejsca podobnego do Ziemi, na którym będą mogli w przyszłości żyć ludzie. W  trakcie eksploracji okazuje się, że nasza planeta jest wyjątkowa, a dzieci dowiadują się w jaki sposób mogą każdego dnia dbać o Ziemię.


 
Drugi tom kosmicznej serii Marka Marcinowskiego tym razem dotyka tematu niezwykle aktualnego w obecnych czasach, czyli szeroko rozumianej ekologii. Autor po raz kolejny udowadnia, że w literaturze dla dzieci można zgrabnie połączyć ze sobą rozrywkę i edukację, oddając w ten sposób do rak młodego czytelnika książkę angażującą na każdej płaszczyźnie. Jeśli mamy więc wybierać literaturę dla naszych dzieci, wybierajmy właśnie taką, niosącą ze sobą ważne myśli, jakie należy zaszczepić w młodych umysłach.


 
Głównym targetem "Ekolisków" są dzieci w wieku od 3 do 8 lat, jednak jestem przekonana, że ze wspólnego czytania sporo wyniesie dla siebie także dorosły czytelnik. Miłka i Miłek uświadamiają bowiem, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. I co istotne w tym aspekcie, dbanie nie tylko raz na jakiś czas, ale dbanie na co dzień, począwszy od wieczornego podlewania ogródka, a skończywszy na używaniu wielorazowych torebek. W tej bajce znajdują się liczne przykłady tego, jak w ramach troski o naszą planetę, postępować w życiu codziennym. 


 
Muszę przyznać, że pomysłowa koncepcja odwiedzenia planet Układu Słonecznego, celem pokazania tego, jak nietuzinkowa jest Ziemia, dość znacząco działa na wyobraźnię. Młodemu czytelnikowi uzmysławia bowiem, że ludzkość na ten moment nie ma alternatywy dotyczącej kolonizacji innej planety. Starszemu natomiast przypomina, że zachowanie dzieci w temacie ochrony środowiska w dużej mierze zależy od przekazywanych wzorców.


 
Na końcu bajki Marka Marcinowskiego znajdują się Ekozadania, które warto zrealizować ze swoim dzieckiem, gdyż z pewnością okażą się świetną zabawą, ale i niezapomnianą lekcją. Jest także Ekoquiz, którego można rozwiązywać rodzinnie. Każdy z tych dodatków to świetny sposób na pożyteczne spędzenie czasu ze swoim szkrabem.


 
"Ekoliski" to bajka, która zachwyca zarówno szatą graficzną pod postacią kolorowych ilustracji z przyjazną dla oka kreską po treść, będącą niezwykle wartościową w kontekście naszego obecnego życia. Dzięki takiej literaturze dużo łatwiej uczyć nasze dzieci poszanowania do matki natury, a to z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/

Tagi:

Zobacz opinie o książce Ekoliski. Misja ratowania Ziemi

Kup książkę Ekoliski. Misja ratowania Ziemi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Kosmoliski
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Kosmoliski

Piżamka jest? Gotowi do snu? Super! Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył, a wtedy zabiorą Was w kosmos na nieziemską przygodę...

Wiele do stracenia
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Wiele do stracenia

W ŚWIECIE NAPĘDZANYM ŻĄDZĄ PIENIĄDZA NIE MA MIEJSCA DLA SŁABYCHAndrew Freshet sądzi, że złapał szczęście za ogon. Pnie się po szczeblach kariery w jednym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy