Erna. Nieplanowana przygoda

Wydawnictwo: Grey Deer
Data wydania: 2020-05-22
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788395733000
Liczba stron: 278
Tytuł oryginału: Erna. Nieplanowana przygoda
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: just_monca

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Wielu z nas tęskni za przygodami – nie byle jakimi, ale takimi powodującymi wzrost adrenaliny, uczucie niecierpliwego oczekiwania na to, co nieoczekiwane i wcale nie takie oczywiste jakby się mogło wydawać. Niestety życie to nie film, chociaż ono samo może być traktowane jako przygodę. Na całe szczęście pozostają jeszcze książki, które od pierwszej do ostatniej strony potrafią wciągnąć i sprawić, że czytający mają okazję brać udział w czymś, co pobudza wyobraźnię, dostarcza wrażeń , a na samym końcu powoduje niesamowitego kaca książkowego. Taką właśnie powieścią jest "Erna. Nieplanowana przygoda" autorstwa Rafała Bulskiego.

'

Uporządkowane życie dwóch braci – Victora i Tima, zmienia się w chwili, gdy na dom wychowującej ich ciotki Matyldy napadają nieznani sprawcy. Dyspozycje jakie wydaje znajdująca się w szpitalu starsza pani, swojemu kierowcy, nie pozostawiają złudzeń – chłopcy muszą natychmiast opuścić Nowy Jork i udać się do swoich dziadków, o których istnieniu wcześniej nie mieli pojęcia. Bracia wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, która na zawsze odmieni ich życie. Jedno jest pewne – nic nie będzie już takie, jakie było przedtem.

 

Nie spodziewałam się, że "Erna" tak bardzo zawładnie moją codziennością, że nie będę w stanie skupić się na niczym innym niż tylko na czytaniu tej pasjonującej powieści. Już dawno przestałam zaliczać się do młodzieży, ale wcale nie przeszkadzało mi to w tym, by dać się porwać Przygodzie (przez wielkie „P”). Czytelnicy w trakcie czytania mogą się zderzyć z kilkoma gatunkami zawartymi w powieści, które daje się bez trudu zauważyć. Wita ich powieść szpiegowska z pościgiem i wielką ucieczką, nieśmiało wkrada się historia, a to wszystko otoczone jest naprawdę dobrą fantastyką pozwalającą wczuć się w klimat książki.

 

Nie da się nie powiedzieć o bohaterach "Erny". Zarówno chłopcy, jak i ich bliscy, to osoby, których nie da się nie lubić. Mimo swojego młodego wieku Tim i Victor z wrodzonym sobie dziecięcym urokiem i optymizmem przyjmują wszystko to, co zgotował dla nich los. Strach, który im towarzyszy nie jest w stanie zdominować żadnego z nich ponieważ są razem i wiedzą, że zawsze mogą na sobie polegać. Braterska miłość i wrodzony spryt jest w stanie pokonać najgorszych wrogów. Miejsce w moim sercu zajęła także ciotka Matylda i Henrietta. Te nie w ciemię bite kobiety potrafią skutecznie zwalczyć z osobami, które śmią nadepnąć im na odcisk (i to za pomocą wszystkiego, co w danej chwili mają pod ręką). Zadarcie z nimi kończy się tylko jednym – olbrzymią boleścią.

 

"Erna" wydana jest w twardej oprawie, a czcionka, którą jest napisana sprawia, że czyta się ją niezwykle szybko, bez zbędnego męczenia oczu. Z tego miejsca chciałam podziękować autorowi za specjalną, imienną dedykację, która znalazła się w moim egzemplarzu. Zrobił pan wspaniałą robotę i już nie mogę doczekać się następnego tomu powieści (mam nadzieję, że nastąpi to szybciej niż szybko)

Tagi: Fantasy dla dzieci dla młodzieży powieść baśń powieść przygodowa przygodówka bestseller super powieść dla dzieci super powieść dla nastolatków super książka

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Erna. Nieplanowana przygoda

Kup książkę Erna. Nieplanowana przygoda

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy