Gdy opadły emocje

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2019-03-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-66201-21-7
Liczba stron: 240
Dodał/a opinię: Edyta Jasionowska

Ocena: 5 (8 głosów)

Czegóż to można spodziewać się po powieści, której akcja rozgrywa się w trakcie jednej nocy? Przynudzi czy zaskoczy?

 

Marcelina jest mężatką wychowującą nastoletnie bliźnięta. Bywa przytłoczona codziennymi obowiązkami. Od czasu do czasu jej przyjaciółka Magda próbuje to zmienić. Tym razem namawia koleżankę do udziału w imprezie zorganizowanej dwadzieścia lat po maturze. Spotkanie otwiera niezabliźnione rany.

 

Przyznam, że w pierwszej chwili pomyślałam, że książka będzie o niczym. Błaha historia o spotkaniu absolwentów. Tymczasem po paru stronach okazało się, że ma ona drugie dno. Była kiedyś grupa przyjaciół. Jednak doszło do olbrzymiej tragedii, która sprawiła, ze wszystko się rozpadło i pozostał niewypowiedziany żal i gorycz.

 

„Gdy opadły emocje” jest pierwszym tomem cyklu o tym samym tytule autorstwa Anety Krasińskiej. Opowiada historię Marceliny, zabieganej kury domowej, wręcz kopciuszka, który wybrał się na wielki bal. I ten bal odmienił jej życie. Mimo, że to była jedna noc zmieniła życie wielu osób. Marcelina stanęła przed olbrzymim dylematem. Pozostać przy swoim wygodnym życiu przy boku wiecznie nieobecnego męża czy też pójść za porywem serca? A może jest trzecie wyjście?

 

Książkę dosłownie połknęłam. Bohaterowie są bardzo prawdziwi ze swoimi dramatami, wątpliwościami. Każdego gnębią demony przeszłości. Z dziwną fascynacją obserwowałam jak alkohol wydobywa z kolejnych ludzi prawdziwe oblicza. Miałam wrażenie jakbym była autentycznym uczestnikiem tego zjazdu i obserwowałam wszystkich z boku. Polecam wszystkim a sama pilnie będę poszukiwać kolejnych tomów.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Gdy opadły emocje

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Gdy opadły emocje
Inne książki autora
Gdy powrócił spokój
Aneta Krasińska; 0
Okładka ksiązki - Gdy powrócił spokój

O spokoju marzy każde z trojga przyjaciół: Marcelina, Magda i Emil. Wszyscy zostali poturbowani przez los. Po wcześniejszych próbach Marceliny...

Gdy nadeszło życie
Aneta Krasińska; 0
Okładka ksiązki - Gdy nadeszło życie

Znajomi z liceum spotykają się na czterdziestych urodzinach Marceliny. Podczas imprezy jej przyjaciółka Magda trafia do szpitala. Koleżanki i partner...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Nasz azyl
Marta Józefczyk
Nasz azyl
Pokaż wszystkie recenzje