Gdy zabłyśnie światło

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2021-09-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366473881
Liczba stron: 272
Dodał/a opinię: Edyta Kyzioł

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Biorąc do ręki książkę Joanny Sykat "Gdy zabłyśnie światło" urzekła mnie już sama okładka. Piękna fotografia, dom, światło, biło z niej ciepło i miłość. Dlatego miałam bardzo duże oczekiwania co do fabuły. Czy to się sprawdziło?

Główna bohaterka to czterdziestokilkuletnia Adrianna. Kilka lat temu rozeszła się z mężem, przeżyła to bardzo, zdiagnozowano u niej wtedy nerwicę. Po długim leczeniu wreszcie zaczyna wychodzić na prostą. Wraz ze swoją nastoletnią córką, Aleksandrą, mieszka w dużym domu na obrzeżach miasta. Jest nauczycielką języka polskiego. Od dwóch lat związana z mężczyzną. Jednak trauma poprzedniego związku nie pozwala Adriannie na całkowite otwarcie się na Michała. Choć mężczyzna okazuje jej miłość, jest na każde zawołanie, nie dostał zielonego światła na przeprowadzkę do swojej ukochanej.

I wydawać by się mogło, że to ot taka sobie ckliwa historia. Nic bardziej mylnego.

Już sam prolog budzi nasze zaciekawienie. Mężczyzna i kobieta idą obok domu Adrianny i wspominają, że kiedyś było tu światełko, które symbolicznie oświetlało ulicę. Kobieta do tego dodała, że ile razy wtedy tu przechodziła, zawsze się uśmiechała.

A od pierwszego rozdziału mamy istny armagedon. Okazuje się, że matka z córką kompletnie się nie dogadują. Aleksandra oskarża mamę o to, że to przez nią tata odszedł. Adrianna natomiast oskarża córkę o to, że ta robi jej na złość. Z domu zaczynają ginąć różne rzeczy, później niektóre z nich się dziwnym trafem znajdują, inne nie. Cała wina zrzucona jest na nastolatkę do momentu, gdy to jej właśnie ginie charms od bransoletki, który był jej bardzo drogi, gdyż dostała go od ojca.

Do tego dochodzą jeszcze inne bardzo dziwne zdarzenia i sytuacje.

Wraz z Adrianną zaczynamy szukać winnego, ale im dalej w las, tym ciemniej.

Muszę przyznać, że książka wciągnęła mnie bardzo. Autorka zaskoczyła mnie pięknym językiem, ciekawie poprowadzoną historią i doskonałym pomysłem na fabułę.

Polecam tę książkę na długie, jesienne, chłodne wieczory. Obiecuję, że końcówka, choć zaskakująca, ogrzeje Wam serca i duszę.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Gdy zabłyśnie światło

Kup książkę Gdy zabłyśnie światło

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Cztery strony miłości
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Cztery strony miłości

Łucja jest 42-letnią nauczycielką muzyki. Jeszcze trzy lata temu była najszczęśliwszą osobą pod słońcem. Trafiła się jej miłość, jaka się nie zdarza. Dziesięć...

Na ścieżkach złudzeń
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Na ścieżkach złudzeń

Prawdziwe życie często skrywa się za fasadami pozorów. Trawa po drugiej stronie płotu zawsze wydaje się bardziej zielona. W życiu karmimy się złudzeniami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy