Gdybyś tylko wiedziała

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380535022
Liczba stron: 380
Tytuł oryginału: If Only I Could Tell You
Dodał/a opinię: beatastepien

Ocena: 5.25 (8 głosów)

Audrey jest chora na raka. Pozostało jej niewiele życia, a chemioterapia może je jedynie nieco przedłużyć. Dlatego kobieta postanawia zrezygnować z leczenia i cieszyć się tym czasem który jej został, niestety lekarze twierdzą że tego czasu jest bardzo mało.

Jej największym marzeniem jest pogodzenie córek, Jess i Lily, które nie rozmawiają ze sobą od trzydziestu lat. Przyczyna ich milczenia nie jest nikomu znana, co niezwykle utrudnia całą sytuację. Gdy Jess miała 10 lat pewnego dnia znienawidziła Lili a gdy jej ukochany tata się powiesił pogłębiła jeszcze bardziej tą niechęć do siostry, nawet sama Lili nie wie dlaczego jest obiektem pogardy swojej siostry. Audrey mimo wielokrotnych prób i błagań nie potrafi dowiedzieć się, co przyczyniło się do nienawiści Jess.

Książka zaciekawiła mnie już od pierwszych stron i ciężko było odłożyć ją choć na moment. Podczas czytania nie obyło się oczywiście bez potoku łez i mimo wielu przypuszczeń snujących się w mojej głowie zakończenie totalnie mnie zaskoczyło.

Ta książka daje przykład, że niejednokrotnie problemy rozwiązują rozmowy, albo przynajmniej mogą ująć cierpienia wielu osobom.


"Gdybyś tylko wiedziała" to opowieść o rodzinie, zaufaniu, niedopowiedzeniach, tajemnicach, porzuconych marzeniach. Jest opowieścią o miłości, tej rodzicielskiej i siostrzanej, wreszcie o odchodzeniu oraz o śmierci. Polecam wszystkim miłośnikom dobrej i wzruszającej literatury.

Czytampierwszy.pl

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Gdybyś tylko wiedziała

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Gdybyś tylko wiedziała
Cytaty z książki

"Bo teraz miała pewność, że historia ludzkiego życia to nie liniowa fabuła od narodzin do śmierci. Po drodze zdarzają się niezliczone początki i zakończenia, niezliczone szanse na coś nowego. Życie oferowało tyle różnych początków, na ile człowiekowi starczało odwagi."


Więcej

"Nie żałuję tego, nie. To nie tyle żal, ile może melancholia. Tęsknota za alternatywnym życiem, którego nie da się poznać. Pamiętasz z dzieciństwa te przygodowe książeczki, w których sama mogłaś wybrać zakończenie? Życie trochę przypomina taką książkę, ale w prawdziwym życiu nie da się cofnąć do początku i zacząć wszystkiego od nowa."


Więcej
Recenzje miesiąca
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje