Głód

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-7558-120-1
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: Hunger
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Dodał/a opinię: Sadu
Tom 32 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Ocena: 4.86 (21 głosów)
Inne wydania:

Historia rodu obciążonego złym dziedzictwem ciągnie się dalej. Miłośne historie, pełne magii i wątków historycznych, opisujące ciągłą walkę z Tengelem Złym i ich własnym przeznaczeniem.

W tej części Sagi o Ludziach Lodu będziemy mogli poznać losy Christoffera Voldena, któremu życie ułożyło się cudownie. Sam jest cenionym lekarzem, znalazł najpiękniejszą narzeczoną i sam ma wstąpić do bogatej wpływowej rodziny. Czy jednak wszystko jest tak piękne jak mu się wydaje?

Poznamy również dalsze losy obciążonej Benedikte, która musi się zmierzyć ze swoim nietypowym wyglądem, niezrozumiałymi mocami i samotnym macierzyństwem. Pojawi się tajemniczy syn Lucyfera Marco i kilka innych znanych już czytelnikom postaci. Jednak to nie oni będą głównymi bohaterami tej opowieści.

Na pierwszy plan wysuwa się uboga i nieszczęśliwa rodzina. Marit z Głodziska opuszczona przez swoich braci, którzy wybrali się do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia, została sama z ojcem. Nieszczęśliwa, samotna, nieustannie krytykowana i gnębiona. Śmierć ojca z jednej strony staje się z dla niej wybawieniem, niestety wkrótce po tym pojawia się tytułowy głód.

W książce dużo cierpienia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Pojawia się również zaraza. Ciekawie jest porównać walkę z nią do dzisiejszych zmagań z koronawirusem. Jednak głównie jest to historia o rodzącym się nieszczęśliwym uczuciu.

Przyznam szczerze, że choć książka bardzo dobrze napisana, okropnie ciężko mi się ją czytało. Irytowało mnie zachowanie każdego bohatera praktycznie do samego końca. Cała sytuacja sprawiała, że nawet gdy zaczynało się toczyć pomyślnie, było w pewien sposób przygnębiająco.

Sytuację ratuje jednak samo zakończenie zapowiadające tajemnicze wydarzenia i kolejną walkę ze złym dziedzictwem.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Głód

Kup książkę Głód

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Tęsknota
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Tęsknota

Irja Mattiasdatter była ciężka, niezdarna i zniekształcona przez chorobę. Ludzie wyśmiewali się z niej, nadali jej przezwisko Oset. Irja miała jednak dużo...

Martwe Wrzosy
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Martwe Wrzosy

Anna Maria Olsdotter przyjechała do małego górniczego osiedla Martwe Wrzosy, by poprowadzić szkołę dla dzieci robotników. Nie wszyscy jednak...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy