Gra w morderstwo

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-07-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381951524
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: The Murder Game
Język oryginału: angielski
Dodał/a opinię: patrissa
Tom 2 cyklu Stephanie King

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Gra w morderstwo zaskakuje już od samego początku, rozbudowany świat, dobra budowa bohaterów i możliwość prowadzenia czytelniczego śledztwa kusi. Książka zaczyna się sielanką; ślub przyjaciół, pobyt w pięknej rezydencji. Nagle wszystko zmienia się o 180st, bo na plaży, w ślubny poranek zostaje znalezione ciało siostry pana młodego. Główna akcja zaczyna się rok po tych wydarzeniach i wyczuwalny nastrój, nie jest podniosły, a wręcz depresyjny. Rok po nieszczęśliwym wypadku, ponownie wszyscy spotykają się w tej samej rezydencji, tym razem gospodarz ma dla wszystkich niebezpieczną grę. Od momentu, gdy dowiadujemy się jakie są zasady gry, atmosfera robi się jeszcze mniej przyjemna. Wśród osób, które są w domu, jest jeden morderca i jedna ofiara.
Rachel Abbott zasługuje na miano mistrzyni kryminału, bo każda jej książka to dopracowana i bardzo realna historia. Czytelnik zostaje porwany do świata bohaterów i wraz z nimi przeżywa wszystkie wydarzenia. Autorka w umiejętny sposób przelewa uczucia postaci na papier i pozwala by przenikały na odbiorcę. Historię poznajemy z dwóch perspektyw - Jemmy, która jest 'nowa' w towarzystwie i ma świeży obraz sprawy oraz Alex, która przed dwunastoma laty została porwana i to rzutuje na jej osobowość. To co stało się wtedy z dziewczyną dla wszystkich jest tajemnicą i między innymi jej rozwikłanie przyniesie odpowiedź na wiele innych pytań.
Początkowo ma się wrażenie, że wątków jest wiele, jednak wraz z upływem akcji niektóre z nich się łączą, a zwroty akcji sprawiają, że rozwiązanie nie jest oczywiste. Nie dostaniemy wszystkich kart od razu, wiemy, że jest winny i że każdy z bohaterów coś ukrywa.Do tego dochodzą strzępki podsłuchanych rozmów i różne punkty widzenia. Do tego skromne opisy miejsc, sprawiają, że cały aspekt psychologiczny wysuwa się na pierwszy plan. 

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Gra w morderstwo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Gra w morderstwo
Inne książki autora
Idealne kłamstwo
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Idealne kłamstwo

Wczoraj Scott był martwy. Dzisiaj wrócił. Ale Anna nie wierzy w duchy. Scott był chłopakiem Anny. Kochała go, ale on zrujnował jej życie. Kiedy umarł...

Droga ucieczki
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Droga ucieczki

Czasem w najcichszych miejscach skrywają się najmroczniejsze sekrety... Spokojna i cicha angielska wieś aż kipi od tajemnic. Gdy młoda dziewczyna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz
Gladiatorzy z obozów śmierci
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musiał
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Beloved. Belonging duet
Zjadaczka grzechów
Megan Campisi
Zjadaczka grzechów
Wszystko będzie dobrze
Ewa Maja Maćkowiak
Wszystko będzie dobrze
Zaklętym w górski kamień
Krystyna Palmowska
Zaklętym w górski kamień
Las z wełny i stali
Natsu Miyashita
Las z wełny i stali
Pokaż wszystkie recenzje