Gwiazdka na Zielonej 13

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2021-11-17
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 40074443
Liczba stron: 240
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Anna1990
Tom 3 cyklu Na Zielonej 13

Ocena: 2 (1 głosów)

Gwiazdka na Zielonej 13 to trzecia część cyklu Na zielonej 13 autorstwa Agaty Bziuk
Zbliżają się Święta. Jednak to nie oznacza, że na Zielonej 13 zapanował spokój i wszyscy w zgodzie szykują się do celebrowania jednych z najbardziej rodzinnych dni. Wręcz przeciwnie ! Radeo odkrywa, że jest biologicznym ojcem Franka. Przez to Aldonę i Szczepana czeka nerwowy okres. Czarne chmury zebrały się nad małżeństwem Elwiry i Krzyśka. W pewnym momencie oboje na serio zastanawiają się nad rozwodem. Kłopoty nie ominą Zenka i Józefa. Jedyną osobą, do której tym razem uśmiechnie się szczęście jest Mariola. Nie tylko odwiedzi ją dawno niewidziana kuzynka, ale za jej pomocą, dziewczynę spotka wiele dobrego.
Zapewnie każdy z nas słyszał bądź oglądał serial ,,Ranczo''. Pierwsze sezony były naprawdę ciekawe i w mniejszym bądź większym odzwierciedlały życia na prowincji. Potem nagle kogoś poniosła fantazja i przedobrzono. Serial powoli zaczął przypominać groteskę. Podobnie jest z tą częścią. Tym razem fantazja poniosła autorkę cyklu Na zielonej 13. Nagle, niczym królik z kapelusza wyskakuje sławna kuzynka Marioli, która za jednym pstryknięciem palców odmienia życie kilku mieszkańców Na Zielonej 13. Przez to miałam wrażenie, że wątek Justyny jest sztuczny i wymyślono go jedynie na potrzeby świątecznej książki by ,,zadziałała'' świąteczna magia. Zresztą takich cukierkowych wątków, mających nas utwierdzić w świątecznej magii jest więcej.
Wcześniejsze części czytałam z niekłamaną przyjemnością. Inaczej rzecz się miała z Gwiazdką na Zielonej 13. Nie skłamię jeśli powiem, że czytanie szło mi dość opornie. Nie wciągnęły mnie losy znanych i generalnie lubianych bohaterów. Większość problemów z jakimi mierzyli się bohaterowie była tylko po to by zadziałała potem magia świąt.
Jeśli ktoś przeczyta tę serię po kolei, zauważy, że ta część wymazała jeden wątek, który był dość ważny w Powrocie na Zielonej 13. Dlaczego? Miałam nieodparte wrażenie, że albo autorka nie pamiętała co umieściła w poprzednich częściach albo na nie miała pomysłu jak poprowadzić losy konkretnych bohaterów. A może powód jest całkiem inny?
Jak już wielokrotnie zaznaczałam, polubiłam większość bohaterów, których poznałam w niniejszym cyklu. Na nerwy działał mi jedynie Radeo, którego można uznać za kompletnego egoistę. Jednak o ile w poprzednich częściach jeszcze jakoś przełknęłam jego obecność o tyle tutaj ten bohater pasował jak dziura w moście. Tak naprawdę miał wielki wpływ na to jak postrzegam Gwiazdkę na Zielonej 13.
Gwiazdka na Zielonej 13 miała szansę by stać się idealnym zwieńczeniem serii. Niestety ze smutkiem odnotowałam, że szansa nie została wykorzystana. Książka raziła mnie błędami w fabule, absurdalnymi sytuacjami i napompowanymi problemami, które nagle rozwiązały się jakoby ze względu na magię świąt. Nie potrafiła mnie rozbawić. Nie sprawiła, że czas z nią spędzony mogę uznać za udany. Gwiazdka na Zielonej 13 zawiodła moje oczekiwania.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Gwiazdka na Zielonej 13

Kup książkę Gwiazdka na Zielonej 13

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Narzeczona z second-handu
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Narzeczona z second-handu

Michalina Okońska, redaktorka poczytnego brukowca, już od pierwszych stron książki wzbudza w Czytelniku sympatię, która wzrasta w miarę, jak bohaterka...

Zielona 13
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Zielona 13

Witaj na Zielonej 13! W przedwojennej kamienicy mieszkają tu ludzie, którzy na pozór doskonale się znają. Szczepan wciąż jeszcze nie pozbierał się po...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy