Hashtag

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-07-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788379769896
Liczba stron: 424
Dodał/a opinię: kamila9314

Ocena: 4.56 (41 głosów)

Tesa to inteligentna, kobieta, która od lat zmaga się z kompleksem otyłości, jej relacje z innymi ludzmi pozostawiają wiele do życzenia, a niska samoocena pcha ją do myśli samobójczych. Mieszkanie staje się jej azylem, z którego 
najchętniej wolałaby nie wyściubiać nosa. 

Pewnego dnia kobieta otrzymuje sms-a o czekającej w paczkomacie paczce. Kobieta nic nie zamawiała, ciekawość jednak zwycięża. Odbiera przesyłkę, co daje początek lawinie wydarzeń, sprowadzających się do hashatgu "apsyda".
Wbrew pojawiającym się kontrowersyjnym opiniom "Hashtag" mi sie podobał.
Należy on do gatunku thrilleru psychologicznego. Ksiązka została podzielona na dwie częsci. Pierwsza w której autor zastosował narrację pierwszoosobową, gdzie do głosu dochodziła Tesa, oraz druga z narracją trzecioosobową przedstawiającą wizję Architekta. Taki zabieg pozwolił wczuć się w emocje, obawy i fobie kobiety, jak równiez intrygował, ponieważ autor dozował fakty i informacje tak że chciało się więcej. 

Sama treść ksiązki składa się z trzech części, z pozoru sprzecznych, dopiero na końcu dociera do nas, że wszystko jest jednak spójne i ma sens. Zakończenie jest niezwykle zaskakujące. 

W "Hashatagu" szczególnie podobała mi się aktualność poruszanego tematu. Autor zajął się mediami społeczniowymi, które w świecie XXI wieku odgrywaja niemałą rolę. Do tego zagadnienia z dziedziny finansów, zarządzania, psychiatrii i psychopatologii, dodają książce animuszu i ubogacają naszą wiedzę.
Remigiusz Mroz napisał rasowy thriller o niezwykle dobrze poprowadzonej akcji, którą czyta się z przyjemnością, ani na chwilę nie nudzi. 
Zostajemy zręcznie wciągnięci w grę, w której nie wiadomo co jest prawdą a co fikcją, a za sznurki pociąga autor, który wodzi nas nieustannie za nos.

Kup książkę Hashtag

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Hashtag
Inne książki autora
Iluzjonista
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - Iluzjonista

Gerard Edling to wydalony z pracy były prokurator. Wcześniej specjalizował się w kinezyce, badał komunikację niewerbalną. Był ekscentryczny, oddany...

Listy zza grobu
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - Listy zza grobu

Mroczne sekrety ukryte są w małych społecznościach... Po dwudziestu latach od śmierci własnego ojca, Kaja Burzyńska ciągle otrzymuje od niego wiadomości...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

„W końcu dodał to, o co go prosiłam, i przedstawił mi kilka pierwszych wyników. Nabrałam głęboko tchu i znów zamknęłam oczy. Musiałam zmierzyć się ze świadomością tego, że to wszystko dzieje się naprawdę. I że przeszłość znalazła sobie drogę, by do mnie wrócić.”

 


Więcej

 

„Na niewielkiej karteczce była tylko krótka, czterowersowa wiadomość. Dwie pierwsze linijki wystarczyły, bym poczuła się całkowicie zagubiona.

<Nie ufaj mu,

a jeszcze bardziej nie ufaj sobie>.”


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Trzecia terapia
Danuta Chlupova
Trzecia terapia
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
Pokaż wszystkie recenzje