reklama

Hashtag

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-07-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788379769896
Liczba stron: 424
Dodał/a opinię: Magdalena Zając

Ocena: 4.52 (46 głosów)

To moje pierwsze spotkanie z Remigiuszem Mrozem. Wcześniej nie miałam okazji czytać jego książek. Jakoś mnie też specjalnie do nich nie ciągnęło. Owszem, byłam ich czekała, ale zawsze czytanie jego książek okładałam na później, gdy już nie będę miała czym się delektować.

Jednak opis i tytuł książki sugerujący włączenie mediów społecznościowych do fabuły lektury mnie zainteresował. Uznałam, że to może być coś, co mi się spodoba i... nie pomyliłam się.

Główną bohaterką jest Tesa - dziewczyna z problemami. Ma w miarę ułożone życie, gdy pojawia się tajemnicza przesyłka, a wraz z nią problemy. Wówczas dziewczyna, by rozwiązać zagadkę z tajemniczym hashtagiem musi wrócić do przeszłości.

Główną bohaterkę możemy poznać dość dobrze, gdyż poznajemy jest myśli. Jesteśmy nią. Dla mnie jest to plus, szczególnie w przypadku tej książki, bo tu Tesa i jej przeszłość jest najważniejsza. Spodobało mi się ukazanie romansu studentki ze profesorem. Było to nieco inne spojrzenie. I rola internetu w historii. Lubię, gdy powieściach social media są ważne, gdy autor o nich nie zapomina. Podoba mi się, gdy autor potrafi zbudować napięcie, poprowadzić bohaterów w taki sposób, by to wciągnęło i równocześnie wpleść w historie nieco wiedzy. Akurat tu można było znaleźć dawkę interesujących informacji z zakresu zarządzania i świata finansów oraz psychopatologii, psychiatrii i filozofii Platona.

Książkę naprawdę dobrze się czytało. Przede wszystkim szybko, ale też z zainteresowaniem. Intrygowała i sprawiała, że ciężko się było od niej oderwać. Książka podzielona jest na trzy części, które się od siebie różnią i równocześnie stanowią dość spójną całość. Niestety, choć czytało ją się świetnie, to szybko można o niej zapomnieć. Nie zostawia po sobie żadnego śladu, żadnych pytań czy też wątków, po których mogłabym coś sobie przemyśleń. To po prostu dobry thriller psychologiczny. Jest taki jaki ma być. Choć wydaje mi się, że mógłby być lepszy.

Zawsze zastanawiałam się, co książki Remigiusza Mroza mają w sobie. Czy to bohaterowie są godni zapamiętania? Czy historie są tak niezwykłe?

"Hashtag" jest po prostu dobrze napisaną lekturą. Powieścią, którą czyta się znakomicie, która nie nudzi, a wręcz zaskakuje. Lecz to wszystko. Dla mnie w większość książek to wystarcza. Przypadku Mroza też wystarczyło, choć równocześnie miałam jakiś niedosyt. Spodziewałam się czegoś WOW, czegoś - sama nie wiem czego i przez to wydawało mi się po lekturze, że coś mi brakuje. Miałam za duże oczekiwania. Choć z drugiej strony może to i dobrze.

Na pewno z ciekawości sięgnę też po inne powieści pana Mroza. Może być ciekawie lub nudno. Nie wiem. Ale jestem ciekawa. Bowiem ta książka, choć daleko jest do ideału, to ma potencjał. Był fajny pomysł, była intryga i zaskakujące zakończenie. Nie była wymagająca, ale taka nie musiała być. Za to były też nieosiągnięcia, w pewnym momencie za szybkie tempo (jakby autor chciał jak najszybciej skończyć książkę). Lecz oceniając całość - ta powieść jest niezła. Po prostu niezła. Dlatego też ją polecam.

Kup książkę Hashtag

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Hashtag
Inne książki autora
Osiedle RZNiW
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - Osiedle RZNiW

W nowej książce Remigiusza Mroza wracamy do początku lat dwutysięcznych i przenosimy się na osiedle RZNiW. Tu króluje rap, ulice osnute są jointowym...

Iluzjonista
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - Iluzjonista

Gerard Edling to wydalony z pracy były prokurator. Wcześniej specjalizował się w kinezyce, badał komunikację niewerbalną. Był ekscentryczny, oddany...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

„W końcu dodał to, o co go prosiłam, i przedstawił mi kilka pierwszych wyników. Nabrałam głęboko tchu i znów zamknęłam oczy. Musiałam zmierzyć się ze świadomością tego, że to wszystko dzieje się naprawdę. I że przeszłość znalazła sobie drogę, by do mnie wrócić.”

 


Więcej

 

„Na niewielkiej karteczce była tylko krótka, czterowersowa wiadomość. Dwie pierwsze linijki wystarczyły, bym poczuła się całkowicie zagubiona.

<Nie ufaj mu,

a jeszcze bardziej nie ufaj sobie>.”


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje