Historia brudu

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 9788311114616
Liczba stron: 264
Dodał/a opinię: Ignis

Ocena: 4.5 (4 głosów)
Inne wydania:

Nieplanowany zakup. Zobaczyłam w kiosku - wychodzi teraz seria historycznych książek i wygląda, że poza "Historią brudu" będzie sporo niezłych tomów - i wzięłam na próbę. Okazała się ciekawa i co ważniejsze - wiarygodna, a tego często brakuje nowym publikacjom.

Jeżeli ktoś interesuje się historią/archeologią, powinien sporo zyskać czytając. Jest tu np. sporo typowych opisów budynków łaźni (publicznych i prywatnych) i sposobów korzystania z nich. Dla studentów będzie to któraś z kolei powtórka informacji z wykładów, uzupełniona ciekawymi faktami, dzięki którym historia staje się bardziej żywa. Książka zawiera sporo cytatów. Mniej i bardziej znane postaci w bardzo różny sposób reagowały na nowe zwyczaje związane z higieną. Dobrze widać tu kontrast powstający nie tylko pomiędzy różnymi państwami, ale też w ich obrębie, kiedy część społeczeństwa chętnie wchodziła w nową modę, a część pozostawała wierna starym tradycjom.

Duży plus za ilustracje. Nie tylko pasują stylem do treści, ale też dobrze pokazują to, co autorka chce w niej przekazać. Zastanawiam się nad prenumeratą, chociaż może lepszą opcją będzie wykupienie książek w oryginalnej formie. Dopiero przy okazji wpisywania do biblioteczki zauważyłam, że "Historia brudu" była już wydana wcześniej, a nie na potrzeby serii, więc domyślam się, że inne również. Jak by nie było, serię warto śledzić, bo może wskazać kilka dobrych tytułów do wykupienia.

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Historia brudu

Kup książkę Historia brudu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy