Inny Świat

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-08-04024-9
Liczba stron: 356
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: ameliasawicka

Ocena: 4.92 (53 głosów)
Inne wydania:

Jest mi ciężko ocenić tą książkę. Z jednej strony nie jest to lektura, do której z wielką chęcią wróciłabym ponownie. Z drugiej strony książka należy do literatury faktu i wszystkie opisane wydarzenia są prawdziwe. To nie pozwala mi ocenić książki ani nisko ani najwyżej.

Niemniej jednak podczas czytania autentyczność wydarzeń wstrząsa najmocniej. Wyobrażenie sobie realiów II wojny światowej oraz warunków łagów sowieckich jest trudne, szczególnie teraz kiedy żyjemy w pokojowym świecie z wieloma wygodami. I może chociażby dlatego "Inny świat" warto przeczytać, by uświadomić sobie, jak łatwo nagle stracić wszystko, łącznie z człowieczeństwem.

Kup książkę Inny Świat

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Inny Świat
Inne książki autora
Biała noc miłości. Opowiadania
Gustaw Herling - Grudziński0
Okładka ksiązki - Biała noc miłości. Opowiadania

Ostatni, pośmiertny tom "Pism zebranych" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, na który składają się dwa obszerne odcinki Dziennika pisanego nocą z...

Cytaty z książki

Przekonałem się wielokrotnie, że człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach, i uważam za upiorny nonsens naszych czasów próby sądzenia go według uczynków, jakich dopuścił się w warunkach nieludzkich - tak jakby wodę można było mierzyć ogniem, a ziemię piekłem.


Więcej

W normalnym państwie - odpowiedział - istnieją ludzie zadowoleni, średnio zadowoleni i niezadowoleni. W państwie, w którym wszyscy są zadowoleni, zachodzi podejrzenie, że wszyscy są niezadowoleni. Tak czy owak, tworzymy zwartą całość.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki