IOR

Wydawnictwo: Stara Szkoła
Data wydania: 2021-03-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788366013445
Liczba stron: 232
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: katooola

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Ach! Co to była za magiczna podróż po oceanie nieograniczonej wyobraźni.
Któż z nas w dzieciństwie nie marzył o przeniesieniu do wymyślonego przez siebie świata?
W tej historii rodzeństwo Wiki i Arczi przenoszą się wraz z rodzicami do Irlandii. Obydwoje mając w pamięci niesamowite opowieści dziadka, wymyślają własne magiczne światy. Pragnienie przeżycia przygody jest tak silne, że aż się spełnia i trafiają do Krainy Młodych, gdzie są uwięzione dzieci. Czy uda im się uwolnić te dzieci?

Gatunkowo to jest przygodowa baśń ze szczyptą grozy. Fantazja autora robi wrażenie, nietuzinkowe postaci, świetna zabawa słowem. Czyta się ją płynnie, dzięki lekkości pióra autora i niezwykle plastycznym opisom baśniowego świata, wsiąka się w to bez reszty. Momentami trzyma w napięciu.

Ta książka dedykowana jest dla dzieci i młodzieży, ale spokojnie odnajdą się w niej dorośli. Dla dorosłych jest wycieczką do wspomnień z dzieciństwa, przypomnienia sobie dziecięcych marzeń.
Ta historia pokazuje jaką potężną moc ma wyobraźnia. Skłania do refleksji nad tym jakie niebezpieczeństwo wynika ze spełniania wszystkich zachcianek dzieci, że warto poświęcić czas na rozmowy i wspólne zabawy.
Dzieciom i młodzieży uświadomi jak ważna jest empatia, że warto nie myśleć tylko o sobie, ale i o innych. Pokazuje, że trzeba uważać o czym się marzy, gdyż spełnienie tego może okazać się negatywne w skutkach i na dłuższą metę niesatysfakcjonujące.
Przyjaźń i miłość jest ważna, należy wspierać się wzajemnie.
Jestem oczarowana stworzonym przez autora światem, czegoś takiego jeszcze nie czytałam i do tego z przesłaniem. Wydane w pięknej oprawie w żywych kolorach, a w środku są świetne czarno-białe ilustracje. Czytajcie! Czytajcie swoim pociechom. Gorąco polecam!

Tagi:

Kup książkę IOR

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce IOR
Inne książki autora
Wi@rus
Marek Zychla 0
Okładka ksiązki - Wi@rus

Marek Zychla od pierwszego zdania zmusza czytelnika do gry na swoich zasadach. Nie idzie na żadne kompromisy, ale jednocześnie potrafi okazane zaufanie...

Upiorne Święta
Marek Zychla 0
Okładka ksiązki - Upiorne Święta

Te historie każdemu zmrożą krew w żyłach. Doborowa stawka polskich autorów specjalizujących się w literaturze grozy opisuje Boże Narodzenie takie, jakiego...

Zobacz wszystkie książki tego autora