Iskierka

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-12-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379953639
Liczba stron: 200
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Ocena: 6 (2 głosów)

Ciąża to dla większości kobiet stan radości, czasami dokuczają różne dolegliwości jak zmęczenie, mdłości czy bóle kręgosłupa, ale to wszystko wynagradza myśl, że już niedługo na świecie pojawi się mała istotka.
Iskierka to historia o ciąży innej niż każda, o tej trudnej, kiedy to już na badaniach okazuje się, że stajemy przed trudnym wyborem i żaden z nich nie będzie dobry. Tytuł symbolizuje iskierkę, która to zaraz po tym, jak zabłyśnie, to od razu gaśnie, tak właśnie było z małą Zojką, która mogła żyć tylko przez chwilę. Przed jej rodzicami kilka miesięcy wcześniej spoczął trudny wybór czy mają usunąć ciąże, czy prowadzić ją dalej i urodzić dziecko, które umrze zaraz po porodzie. Róża wybrała, że chce urodzić dziecko i cały czas łudziła się, że może coś się zmieni, że może zdarzy się cud, niestety nic takiego się nie wydarzyło i swoim wyborem przypłaciła największą cenę, przez komplikacje przy porodzie już nigdy nie będzie mogła mieć dzieci, a jej jedyna córka cieszyła się życiem bardzo krótko.
Wiedziałam, że ta książka wyciśnie ze mnie łzy, ale pewnie nie ma kobiety, która przy takiej historii mogłaby utrzymać nerwy na wodzy. Książka wzbudza wiele emocji, w końcu wieść o ciąży powinna być radosną nowiną, a nie zawsze tak jest, wiele par na świecie codziennie dowiaduje się, że ich dziecko będzie miało wadę lub jest poważnie chore i umrze zaraz po narodzinach, te osoby stoją przed trudnym wyborem, z którego nigdy nie ma dobrego wyjścia.
Taka decyzja to duży sprawdzian dla związku wiele z nich nie wytrzymuje takiej próby, bo nie zawsze oboje osób chce postąpić tak samo lub czuje się z tym tak źle, że zamyka się w sobie. W trudnych chwilach w życiu warto mieć wsparcie najbliższych osób, które nie doradzają i naciskają, tylko po prostu są i mogą, w każdej chwili stać się dla nas oparciem.
Bardzo chciałabym, żeby żadna kobieta nie musiała nigdy dowiadywać się, że coś z ciążą jest nie tak, ale niestety jest to niemożliwe więc dobrze, że powstają takie książki, które potrafią pokazać, jak można w takiej trudnej sytuacji postąpić.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Iskierka

Kup książkę Iskierka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Marcin
Patrycja Żurek0
Okładka ksiązki - Marcin

„Marcin” to powieść, której bohaterowie zanurzeni są w beznadziejnej rzeczywistości jednego ze śląskich miast. Wychowani w „dzielnicy...

Z poczwarek w motyle
Patrycja Żurek0
Okładka ksiązki - Z poczwarek w motyle

Z poczwarek w motyle to opowieść o dwóch kobietach. Ich losy, kiedyś złączone przyjaźnią, w pewnym momencie się rozdzieliły. Każda poszła własną drogą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy