It Ends with Us

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2017-10-11
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788375154580
Liczba stron: 352
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Gralak Anna
Dodał/a opinię: Agnieszka Lotek

Ocena: 5.47 (17 głosów)

Emocjonalny rollercoaster! Inaczej bym zacząć nie mogła! 
To jedna z tych książek, które wywierają ogromny wpływ na czytelnika. Wiecie sięgając po nią miałam świadomość, o czym jest fabuła. Zdawałam sobie sprawę, że nie będzie łatwo czytać tę książkę. I nie chodzi tu o to, że jest opornie, ciężko napisana. Nie, wręcz przeciwnie. Mianowicie mam na myśli samą historię, która bagatela jest wykreowana na podstawie przeżyć samej autorki i jej rodziny. Samo to sprawia, że już od początku książkę odbiera się bardziej osobiście. Dzięki temu bohaterowie są bardzo wiarygodni i jesteśmy z Nimi zżyci od pierwszych stron. 
Lily główna postać z powiesić jest dla mnie bardzo barwną i ciekawą postacią. Jest wesoła, zaradna ale przede wszystkim silna i wytrwała. Choć było jej ciężko, musiała przejść wiele, nie pozwoliła aby okropne zdarzenia z jej życia, załamały ją! Pokazuje hart ducha i pozwala mieć wiarę, że każdy z Nas poradziłby sobie w takiej sytuacji. Nie chcę Wam spoilerować, bo książka jest tak świetna, że musicie ją koniecznie sami przeczytać! Mogę jeszcze dodać, że jest to pozycja, która wzrusza tak bardzo, że serce boli... I jestem pewna, że nie tylko ja zadawałam sobie pytanie podczas czytania "Ale czemu ona go nie zostawi? Po co z nim dalej jest?", bo choć dla mnie to nie do pomyślenia, to szczerze nie wiem jak bym się zachowała w takiej sytuacji. Po przeczytaniu książki całkiem inaczej podchodzę do problemu. Nie można ocenić , nie wiedząc nic na temat drugiej osoby. Teraz bardziej rozumiem zachowanie, decyzje kobiet, które znalazły się w takim położeniu. 
Podsumowując - książka jest świetna!! Ale nie dla tego, że historia jest taka "cudowna". Jest świetna, bo uświadamia, pokazuje prawdziwe oblicze takich wydarzeń, skłania do refleksji i zastanowienia się nad całym problem. Tak to książka, którą musicie przeczytać!!!!

Kup książkę It Ends with Us

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce It Ends with Us
Inne książki autora
Without Merit
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Without Merit

Siedemnastoletnia Merit na pewno nie ma normalnego życia. Jej schorowana matka mieszka w piwnicy, a ojciec na górze - z nową żoną i dziećmi z obu...

Hopeless
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje