Jak mniej myśleć

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788372298393
Liczba stron: 232
Tytuł oryginału: Je pense trop: Comment canaliser ce mental envahissant
Tłumaczenie: Krystyna Arustowicz
Dodał/a opinię: jusia

Ocena: 4.3 (10 głosów)

Jak mniej myśleć...no właśnie, wszyscy wrażliwcy wiedzą, że nie da się u nich wyłączyć analizowania każdej wiadomości, zachowania, sytuacji. Co zrobić aby zrozumieć siebie, swoje postępowanie i ciągłe zastanawianie się czy dobrze postępuję, co mógłbym zrobić lepiej i czego nie zrobiłem, zamartwianie się jak nas odbiorą inni, jak wypadniemy i jak wyglądamy w oczach ludzi, ten poradnik pozwoli nam inaczej spojrzeć na siebie, przestać się ciągle obwiniać i zamarwiać.

"Nadwydajni mentalnie wciąż podlegają utajonemu stresowi, wywołanemu przez różne sytuacje. Nakładając na siebie, te stresujące reminescencje sprawiają, że ludzie nadwydajni coraz silniej na nie reagują. Niektórzy postanawiają żyć w stanie niemal permanentnej dysocjacji i przepuszczać przez intelekt wszystkie sytuacje o jakimś ładunku emocjonalnym, nie rozpoznając więc siebie w profilu osób hiperemocjonalnych. Przeciwnie, będą mieli wrażenie, że nic już ich nie porusza, że teraźniejszość jest miałka, że przepływają obok swego życia. Aby nabrać dystansu do swoich emocji, wyrabiają w sobie mechanizmy obronne, i dlatego mogą uchodzić za zimnych i nieczułych, lecz to tylko ich zewnętrzny wizerunek. W środku wciąż coś kipi."

 

Tagi:

Zobacz opinie o książce Jak mniej myśleć

Kup książkę Jak mniej myśleć

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Nadwydajni mentalnie nie chcą rozwijać swojego ego. Zbyt pochopnie sądzą, że za dużo myśląc o sobie, człowiek staje się egoistą i indywidualistą. A przecież dzieje się wręcz odwrotnie: ego staje się napastliwe tylko wtedy, gdy jest wygłodniałe. Dobrze odżywione jest spokojne, uczynne i życzliwe dla innych. Otóż ego może być pogodne jedynie wtedy, gdy mamy wysokie poczucie własnej wartości, a to niełatwo osiągnąć.


Więcej
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy