Jak w niebie

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7359-369-1
Liczba stron: 214
Dodał/a opinię: Justyna Jabłońska

Ocena: 4.83 (6 głosów)

Lauren była lekarzem pracującym w San Francisco Memorial Hospital. Prowadziła aktywny tryb życia. Podczas prowadzenia samochodu ulega wypadkowi przez co zapada w śpiączkę. Jako duch zjawia się niespodziewanie w mieszkaniu pewnego mężczyzny. Mężczyzna nie jest zachwycony widokiem kobiety - zjawy i pragnie pozbyć się nieproszonego gościa. Początkowo Arthur uważa, iż jest przemęczony i z tego powodu mówi sam do siebie. Jednakże stopniowo jego znajomość z tajemniczą kobietą - zjawą przeradza się w coś głębszego. Arthur postanawia pomóc Lauren w jej problemach. Natomiast Arthura wspiera dobry wspólnik i przyjaciel, Paul. 

 

"Jak w niebie" jest powieścią interesującą, choć niezbyt wymagającą. Niektóre momenty w powieści wydają się być szczególnie interesujące i skłaniające do refleksji ( opowieść Lauren o wielkim darze jakim jest czas ). Sami bohaterowie nie są zbyt skomplikowani podobnie jak sama fabuła. Powieść napisana jest prostym i przystępnym językiem. Nie zalicza się do ambitnej literatury, lecz z całą pewnością może zaciekawić.

 

Moją uwagę przykuła nietypowa relacja między Arthurem a Lauren, kobietą - zjawą. Arthur próbuje ratować kobietę przed kłopotami. W dodatku sam wiele ryzykuje w swoim życiu. Jednakze darzy Lauren głębokim uczuciem, dzięki czemu jest gotowy na wiele.

 

Minusem tej powieści jest nieco pośpieszna akcja, przez co historia wydaje się być zbyt krótka i nieco powierzchowna. Brakuje w niej pewnych elementów i głębszych opisów, które mogłyby "uzupełnić" całą historię. 

 

Autorem tej powieści jest francuski pisarz Marc Levy, znany również z powieści takich jak "( Nie ) pamięć", "Ona i on", "Przeznaczenie", "Złodziej cieni" i innych. Pisze powieści fantasy, kryminalne, obyczajowe, romantyczne a także z pogranicza literatury pięknej. 

 

Polecam tę powieść wszystkim zainteresowanym twórczością Marc'a Levy'ego oraz osobom niezbyt wymagającym.  

Kup książkę Jak w niebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Jak w niebie
Inne książki autora
Ostatnia z rodu Stanfieldów
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Ostatnia z rodu Stanfieldów

Porywająca podróż - przez Francję okupowaną od lata 1944 roku, Baltimore swobodnych lat 80. oraz Londyn i Montreal naszych czasów - do serca tajemnicy...

Pierwsza noc
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Pierwsza noc

Adrian otrzymuje wiadomość o ocaleniu Keiry po wypadku, którym zakończyła się ich wyprawa do Chin. Wyrusza na jej poszukiwanie. W samolocie nagle choruje...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Chcesz zrozumieć, czym jest rok życia? Zapytaj o to studenta, który oblał roczny egzamin. Czym jest miesiąc życia, powie ci matka, która wydała na świat wcześniaka, i czeka, by wyjęto go z inkubatora, bo dopiero wówczas będzie mogła przytulić swoje maleństwo. Zapytaj, co znaczy tydzień, robotnika pracującego na utrzymanie rodziny w fabryce albo kopalni. Czym jest dzień, powiedzą ci rozdzieleni kochankowie, czekający na kolejne spotkanie. Co znaczy godzina, wie człowiek cierpiący na klaustrofobię, kiedy utknie w zepsutej windzie. Wagę sekundy poznasz, patrząc w oczy człowieka, który uniknął wypadku samochodowego, o ułamek sekundy pytaj biegacza, który zdobył na igrzyskach olimpijskich srebrny medal, a nie ten złoty, o którym marzył przez całe życie. Życie to magia [...]


Więcej
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje