Jeden błąd

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381471411
Liczba stron: 496
Dodał/a opinię: luimig

Ocena: 5.5 (8 głosów)

Sięgnięcie po "Jeden błąd" to był mój najprzyjemniejszy błąd ostatnich tygodni.. Błąd tylko dlatego, że przeczytałam tą emocjonalną bombę w niecałe 3 dni (500 stron w 3 dni to przy moim trybie życia rekord ;)! Ale... Je ne regrette rien! To hasło niczym motto przewodnie jest sensem całej powieści. 

Rewelacyjna powieść napisana przez kobietę dla kobiet. To takie książki powinny być ekranizowane a nie 365 dni... idealny scenariusz na wciągający, pełny zakazanej namiętności, palącej zdrady, bólu i emocji serial.

Autorka doskonale buduje nastrój w powieści, tu nikt nikomu nie wskakuje od razu w pościel - relacje budowane są krok po kroku, magnetycznie, ale i spontanicznie. Piorunująca namiętność łączy się z delikatnością, pasja z powściągliwością. Troje głownych bohaterów czyli Dominika, jej narzeczony Oliwier oraz Mikołaj to postacie świetnie wyreaowane psychoogicznie. Głowna bohaterka Dominika po prostu powoli drobnymi kroczkami zatraca się w zakazanym uczuciu. Jednocześnie tkwi zaś w wieloletnim związku gdzie przywiązanie wzięło górę nad uczuciami... Dodatkowo Dominika zaczyna zdradzać objawy syndromu szkoholmskiego.. jest uwięziona w związku z mężczyzną dla którego jest ofiarą. Młody, wydawałoby się nieznający się na życiu uczeń, szaleńczą miłością pokazuje swojej nauczycielce, że wszystko jest możliwe - nawet wyjście z trudnego związku, uzależnienia emocjonalnego. A to wszystko dla uczucia, które z szaleńczej namiętności przeradza się w miłość. Zakończenie zupełnie nieoczekiwane, ciut niedopasowane, pozostawiające niedosyt. Za to szaleńcze i ostatecznie tkliwe, wpisujące się w klimat całej powieści.  

Akcja powieści zbudowana jest w taki sposób by najlepiej nigdy nie odkładać książki... Aż pali mnie ciekawość czy pozostałe powieści są równie warte uwagi? Na pewno to sprawdzę. Nie chcę w swojej recenzji zdradzić zbyt wiele - po prostu polecam, bo warto :) 

Kup książkę Jeden błąd

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Jeden błąd
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje