Jednym tchem

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-11-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788396212085
Liczba stron: 336
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Ksiazkasercemwdl

Ocena: 5.2 (5 głosów)

?Recenzja?

"Próbowałam być opanowana, jak poprzednio, przyglądając się sobie z zewnątrz i sterować swoimi ruchami jak marionetką."

Eleonora Stanisławska, dziewczyna, której wielką miłością jest łyżwiarstwo figurowe. Jej życie okupione jest ciężką pracą. Bo jak mówili dziadkowie, bez pracy nie ma kołaczy. Tylko praca sprawi, że osiągniemy sukces, nie ma drogi na skróty, która by nam to umożliwiła.

Nadchodzi dzień, kiedy jej wysiłki zostają docenione. Dostaje propozycję współpracy ze światowej sławy trenerem rosyjskim. Dla niej to jest jak spełnienie najpiękniejszych marzeń. Została doceniona. Jednak propozycja ta wiąże się z rozłąką z najbliższymi. Będzie musiała zdecydować, co jest dla niej ważniejsze. Rodzina czy łyżwiarstwo? Jaką decyzję podejmie? Jaka ona by nie była, będzie raniła każdą ze stron. Decydując się na coś, tracimy coś bezpowrotnie. Taka jest kolej rzeczy.

Książka ta jest piękną historią, która łączy w sobie ból, strach, radość i pogoń za marzeniami. Autorka w tak szczegółowy i precyzyjny sposób przedstawiła nam łyżwiarstwo, że nie trudno było wczuć się w bohaterkę. Ułatwiała to dodatkowo narracja pierwszoosobowa z perspektywy Eleonory Stanisławskiej.
Świetnym pomysłem był umieszczony słowniczek z tyłu książki, który umożliwił nam zrozumienie pojęć związanych z łyżwiarstwem.

Dzięki tej książce inaczej spojrzałam na ten sport. Dostrzegłam wielką pracę, jaką wkładają zawodnicy, aby przygotować się na zawody. Myślałam, że jest to chwila, ale to są lata ciężkiej pracy, aby znaleźć się na szczycie.

Jeśli chcecie przeczytać książkę, która wprowadzi was wprost na lodowisko, to przygotujcie łyżwy i dajcie porwać się rej książce.

Tagi: sport łyżwy łyżwiarstwo figurowe

Zobacz opinie o książce Jednym tchem

Kup książkę Jednym tchem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Czarna książka
Joanna Krystyna Radosz0
Okładka ksiązki - Czarna książka

Czasem kończysz związek, zatrzaskujesz drzwi i wracasz do domu, a tam oprócz nowej pracy czekają na ciebie... zwłoki? Czasem budzisz się w szpitalu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy