Jego przesyłka

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-8125-848-7
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: His package
Tłumaczenie: Robert Waliś
Dodał/a opinię: kamila9314

Ocena: 4.33 (9 głosów)

Są spotkania, które mimo tego, że krótkie potrafią zostawić w naszej pamięci trwały ślad. Tak też dzieje przy każdym moim spotkaniu z książkami Penelope Bloom. Wcześniejsze „Jego banan”, „Jej wisienki” oraz „Jego babeczka” niezwykle przypadły mi do gustu, dlatego też nie mogłam się doczekać kolejnego spotkania tym razem z „Jego przesyłką”. Dwie pierwsze części bezsprzecznie należą do moich ulubionych i wiedziałam że „Jego przesyłka” czy kolejne książki nie mogą z nimi rywalizować. Niemniej jednak byłam niezwykle ciekawa dalszych perypetii znanych postaci.

Tym razem bohaterką książki jest Lilith, kobieta niezależna, nie idąca na kompromisy, w niektórych budząca przerażenie. Pewnego dnia paczuszka jej sąsiada Liama-Pana Idealnego ląduje w jej skrzynce… pocztowej oczywiście. I od chwili, kiedy zobaczyła, co jest w środku, wiedziała, że jej sąsiad skrywa sekret, brudny sekret. Czy uda się jej poznać jaki? Pewnie, ale o tym musicie przekonać się sami.

 

„Jego przesyłka” podobnie jak poprzednie pozycje to pełna humoru, odrobiny pikanterii i całego mnóstwa sarkazmu komedia romantyczna. Tę książkę pochłania się rozdział za rozdziałem, zastanawiając się jedynie komu do głowy przyszły te bawiące do łez dialogi.

Przyznam. że po kilku ostatnio przeczytanych tytułach miałam ochotę sięgnąć po coś lekkiego i ta ksiązka okazała się fajną odskocznią, niezwykle relaksującą, potrafiącą odstresować, rozśmieszyć i poprawić humor.

 

Penelope Bloom może pochwalić się lekkim piórem, dzięki czemu otrzymaliśmy książkę z dobrze zarysowaną spójną i żartobliwą fabułą, lekko banalną i niezbyt skomplikowaną historią bez przeciągania. Tak jak i w poprzednich tytułach zauważalny jest ogromny dystans autorki do tematów tabu, których zwyczajnie nie ma.

 

Bohaterowie to mocny punkt jej książek, jednak nie można do nich podchodzić na serio. Bardzo często przedstawieni na zasadzie wyolbrzymienia pewnych cech, przerysowani i komiczni. Najczęściej są nieokrzesani i nieobliczalni, ale za to niezwykle charyzmatyczni.

Podobało mi się że autorka bazuje na postaciach i wątkach poruszonych w poprzednich częściach cyklu. Każda z nich wyróżniała się na tle innych i wnosiła swoją mała część do historii.

„Jego przesyłka” nie jest dziełem wybitnym ale na długo pozostającym w pamięci. Sięgając po nią wiedziałam ze będzie przewidywalnie, bez przemyśleń i drugiego dna, ale tego właśnie potrzebowałam-odstresowania. Penelope Bloom naprawdę potrafi oderwać od rzeczywistości, za pomocą tych krótkich, ale niezwykle emocjonalnych książek.  Co ważne nie jest konieczne znanie poprzednich tytułów, ponieważ każdy z nich stanowi jednocześnie osobną historię.

 

Dlatego też jeśli poszukujecie ksiażki z którą będziecie się po prostu dobrze bawić, śmiało. Z „Jego przesyłką” z pewnością spędzicie miło czas.

Tagi: obyczajowe romanse

Zobacz opinie o książce Jego przesyłka

Kup książkę Jego przesyłka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Jej Sekret
Penelope Bloom; 0
Okładka ksiązki - Jej Sekret

Przyznaję – spieprzyłam sprawę. Pierwszy błąd: poprosiłam Pete’a Barnidge’a o pracę. Drugi błąd: zaakceptowałam jego ofertę, zamiast...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy