Kalendarzyk Niemałżeński

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-05-09
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324023998
Liczba stron: 304
Dodał/a opinię: agulka

Ocena: 4.59 (17 głosów)

Dorotę Wellman uwielbiam od zawsze. Za jej cięty język, za bezpośredniość i za zdrowe podejście do życia w ogóle. Paulinę Młynarską miałam okazję poznać czytając jej książkę " Jeszcze czego " no i oczywiście z programu "Miasto kobiet".
A w tej książce obie panie spotykają się w formie wysyłanych do siebie listów na dany temat. Nie można się spodziewać czego innego jak kawału dobrej dyskusji, w czasie której panie mówią co myślą na dany temat.
Zaczynają ciekawie, bo od momentu kiedy los je zetkną ze sobą. I nie było to od razu picie sobie z dziubków. Zresztą nie wyobrażam sobie, że tak oryginalne postacie mogą tak się zachowywać. Jednym słowem podeszły do siebie z baaardzo dużym dystansem. dorota Wellman wręcz twierdzi, że broniła się przed tym rękami i nogami twierdząc,że Młynarska jest kłótliwa, nieustępliwa i konfliktowa. No po prostu zła kobieta.
Ale do rzeczy. Książka podzielona na cztery części równo z porami roku. I poniekąd z nimi się wiąże, bo nasze bohaterki podejmują tematy powiązane z tym co dzieje się w ciągu całego roku.
Zaczynamy podroż z nimi od refleksji związanych z tym co bliskie każdej kobiecie czyli ukrywanie wieku i generalnie katowanie swoich ciał w imię bycia coraz młodszymi. Ileż to trzeba się namęczyć żeby się ostrzyknąć, wbić w kieckę, nałożyć niebotycznie wysokie szpile. I to w imię czego najczęściej bycia maskotką przy boku macho. Bardzo mi się podobało podejście p. Doroty, która nie owijając w bawełnę wyraźnie mówi, że " ma swoje ciało i nie wstydzi się go używać"!!!
Młynarska często wspomina, że jej przemiana w sposobie myślenia i działania zaczęła się w momencie przeprowadzki na Podhale. Tamtejsi ludzie oraz surowe warunki życia pokazały jej co tak naprawdę jest ważne i na czym warto się skupić.
Bardzo fajny dodatkiem w książce jest podawanie przez obie panie swoich wypróbowanych przepisów na dania proste do wykonania i chyba smaczne ( muszę wypróbować). Dzielą się także swoimi odkryciami kosmetycznymi i tu także są kosmetyki droższe ale bez przesady, ale i tańsze jak choćby mydło Stenders. A już o podróżach nie wspomnę, bo i tu mamy podsuwane perełki.
Można się z nimi nie zgadzać na wielu płaszczyznach, ale jak same mówią możemy się różnić i możemy to robić w piękny sposób!

Kup książkę Kalendarzyk Niemałżeński

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kalendarzyk Niemałżeński
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje