Kiedy spałaś

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366718951
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Don't Wake up
Dodał/a opinię: LadyPasja

Ocena: 4.33 (6 głosów)

„Kiedy spałaś” Liz Lawler to książka, o której są bardzo różne opinie… a to rozbudza zawsze moją ciekawość.

Dla mnie to świetny thriller psychologiczny z bardzo dobrze zarysowanymi bohaterami i z gęstą od mroku atmosferą. Opowieść balansuje na granicy prawdy i urojeń. Stawia pytanie o to, jak wielkie zmiany w psychice może spowodować jedna traumatyczna sytuacja? Jak wielką krzywdę może wyrządzić człowiek człowiekowi? Jak przekonać cały świat o doświadczonej dramatycznej sytuacji, która zdaje się być rodem z filmu? Czy można sobie ufać… gdy wszyscy mimo wielkiej troski nie dają wiary wypowiadanym słowom? A może obłęd może pochłonąć nawet najbardziej racjonalny, lekarski umysł?

„Dwa tygodnie temu prowadziłam normalne życie. Miałam pracę, na której się znałam, i kolegów darzących mnie zaufaniem. Teraz wszystko runęło. Nie potrafię tego poskładać.” Bo jak wytłumaczyć sytuację, w której lekarka Alex budzi się naga w sali operacyjnej, z unieruchomionymi kończynami oślepiona światłem lampy operacyjnej… a tuż przy niej stoi lekarz ukryty za maską chirurgiczną i z wielkim spokojem opowiada, jak ją skrzywdzi. Jednak gdy ponownie się budzi, jest pod opieką kolegów i koleżanek ze szpitala, w którym pracuje… a śladów krzywdy nie ma. Czy całe zajście jest wymysłem chorego umysłu? Efektem ciężkiego dnia (straty małego pacjenta), nadmiaru alkoholu… a może efektem działań psychopaty?

To książka o walce o siebie, o swoje życie, o wiarę we własne doświadczenia i o przyjaźnie wystawione na ciężką próbę.

Gorąco polecam Wam lekturę tej książki i samodzielną jej ocenę. Dla mnie to były emocje, klimat i zdarzenia, których szukam w thrillerach.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Tagi: Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Kiedy spałaś

Kup książkę Kiedy spałaś

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także