Kiedy spałaś

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366718951
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Don't Wake up
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Ocena: 4.33 (6 głosów)

"Kiedy spałaś" to książka z potencjałem, który według mnie nie został do końca wykorzystany.
Doktor Alex Taylor budzi się unieruchomiona na stole operacyjnym. Człowiek, którego po ubiorze można uznać za lekarza, chce ją skrzywdzić. Zostaje ponownie uśpiona. Gdy znaleziona przy szpitalu dochodzi do siebie, zgłasza napaść, ale nikt jej nie wierzy. Uznają, że ma wstrząśnienie mózgu, później problemy psychiczne. Kolejne wydarzenia wskazują na to, że ofiar napastnika jest więcej. Alex jest tego pewna.
Tak jak wspomniałam, fabuła ma potencjał. Z początkiem historii czuć dreszcz przerażenia, niepokoju, tajemniczości, chłodu. Co więcej, czuć również zawód i samotność kobiety, gdy wszyscy myślą, że postradała rozum. I teraz coś się psuje. Kobieta przechodzi traumę, jej spokojne życie wywraca się do góry nogami, nikt jej nie wierzy, a ona nagle skłania się ku uczuciom sercowym i widzi w swoim koledze po fachu kandydata na romans/miłość. Nagle go zauważa po trudnych wydarzeniach. Przyjaciółka, która rozgaduje na prawo i lewo kolegom z pracy i partnerowi Alex co się z nią dzieje, to też nie przyjaciółka, a mimo to kobieta jej wybacza. Nie wiem, mnie to jakoś po prostu nie kupiło. Pewne sytuacje po prostu nie pasowały mi do tej książki Gdyby była poprowadzona w trochę innym kierunku myślę, że bardziej by do mnie przemówiła. Oczywiście to jest moja ocena, moje spostrzeżenia i nie mam nic przeciwko, gdy ktoś uzna inaczej.
Zbliżając się ku końcowi powraca nuta dreszczu, który towarzyszył nam na początku. Czy mnie satysfakcjonuje taki koniec? Myślę, że tak. Nie będę zdradzała więcej, ponieważ nie chcę zdradzać kto, po co, dlaczego.
Książkę czytało mi się szybko. Widać, że autorka zna się na medycynie (była pielęgniarką), ponieważ można to wyczuć w opisach przy scenach w szpitalu.
Czy polecam? Tak. Warto się przekonać na własnej skórze, czy ta książka jest dla Was.
Muszę jeszcze zaznaczyć, że książka niesie ważne przesłanie, które autorka chce przekazać. Głos kobiet nadal rzadko jest brany pod uwagę. Jesteśmy uważane za słabe, kłamliwe i możemy miewać urojenia, a w mniemaniu niektórych słowo "nie" znaczy "tak", co doprowadza do tragedii kobiet na szeroką skalę.

Tagi: Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Kiedy spałaś

Kup książkę Kiedy spałaś

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także