Klatka dla niewinnych

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788328717558
Liczba stron: 448
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: justynazniszczol

Ocena: 4.71 (14 głosów)

Od zera do bohatera, tak można podsumować historię która rozegrała się w książce ,,Klatka dla niewinnych". Hubert Meyer, profiler, któremu jednak przeczucie podpowiadało, żeby nie brać sprawy, w której o pomoc prosi go prokurator Rudy. Biedny chłop zostaje wplątany w zabójstwo i to nie jedno, a przecież miał tylko znaleźć winnego zabójstwa starszej kobiety.

Intryga jaką wymyśliła autorka jest tak skomplikowana, że do ostatniej strony czytelnik nie ma pewności, kto jest winny a kto ofiarą. Zabójstwo, które wydawało się być zbrodnią z powodów biznesowych, okazuje się być początkiem szeregu wydarzeń, w których ofiar jest znacznie więcej niż mogło się wydawać i nie chodzi tu bynajmniej o ofiary tylko śmiertelne. Okazuje się, że ludzie skrywają bardzo, BARDZO mroczne sekrety, kiedy Meyer zaczyna domyślać się co rzeczywiście wydarzyło się na balkonie kamienicy gdzie zginęła kobieta i jaka jest geneza tych wydarzeń, sam zostaje wmieszany w morderstwo i staje się podejrzanym w sprawę i chyba tylko prokurator Rudy wierzy w jego niewinność.

Kiedy ona sama po nitce do kłębka odkrywa kto i w jakim stopniu wplątany jest w serię morderstw a do tego skandal obyczajowy, przeciera oczy ze zdziwienia a tym samym szybko okazuje się, że Meyer z narażeniem życia walczył o ujawnienie prawdy.

Nie rozumiem dlaczego dopiero teraz zaczęłam przygodę z Hubertem Meyerem i poprzednie książki wpisuję na listę #mustread, choć myślę, że spokojnie można czytać bez znajomości wcześniejszych części, to jednak intryguje mnie wcześniejsza relacja Meyera z Rudy i koniecznie muszę przeczytać poprzednie części.

A co do ,,Klatki dla niewinnych" to książka niezwykle dopracowana, autorka zrobiła niezły reaserch przed napisaniem i musiała się zagłębić w bardzo mroczny świat BDSM i innych dziwnych upodobań seksualnych, by móc napisać wiarygodną historię -  i to się udało w 100%.

Ta książka to studium narodzin zła, opowieść o pierwotnych instynktach, które ludzie tłumią w sobie by dać upust żądzom i wyuzdaniu w zamkniętych społecznościach.

Polecam

7/10

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Klatka dla niewinnych

Kup książkę Klatka dla niewinnych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Okularnik
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Okularnik

Sasza Załuska postanawia wrócić do policji. Najpierw jednak wyjeżdża na Podlasie do Hajnówki, by raz na zawsze uporządkować swoje życie osobiste...

Florystka. Audiobook
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Florystka. Audiobook

Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy