Koniec lata

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-02-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380156722
Liczba stron: 384
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Milena Hadryan
Dodał/a opinię: lukrecja84
Tom 1 cyklu Kwartet sezonowy

Ocena: 4.75 (4 głosów)

„KONIEC LATA”

Anders de la Motte Wydawnictwo Czarna Owca

Pierwszy tom z cyklu „Kwartet Sezonowy”. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Andersa de la Motte. Powiem wam w sekrecie, że nie ostatnie. Ten autor to strzał w 10. Obok jego powieści nie da się przejść obojętnie. Nie otrzymacie tutaj krwawych jatek, ale rewelacyjnie prowadzoną akcję, mnóstwo intryg, mylnych tropów i zwrotów akcji. Do tego wszystkiego trzeba dodać cudowne widoki Szwecji oraz barwnych bohaterów.
Powieść „Koniec lata” bardzo przypadła mi do gustu. Akcja dzieje się w dwóch czasach, które się wzajemnie przeplatają. Dzięki temu możemy lepiej poznać całą historię, którą autor nam opowiada.
W 1983 roku z gospodarstwa w Skanii znika chłopiec. Niestety śledztwo zostaje umorzone, a rodzina się rozpada. Mija dwadzieścia lat. Jego starsza siostra Weronika prowadzi grupową terapię, na której zjawia się mężczyzna, który opowiada o zaginionym przed laty chłopcu. Kim on jest? Prawda będzie bardzo bolesna. Lepiej, żeby Weronika jej nie odkryła. Rodzinne sekrety potrafią zniszczyć nie jedno życie.
Doskonale wymyślona fabuła, piękne widoki, udani bohaterowie, dwa czasy po których się poruszamy (1983, 2003), szok i łzy po odkryciu prawdy – to wszystko moim zdaniem sprawia, że nie można ominąć tej pozycji.
Wielkie brawa dla autora.
Z całego serca polecam „Koniec lata”.

Kup książkę Koniec lata

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Koniec lata
Inne książki autora
Gra
Anders de la Motte0
Okładka ksiązki - Gra

Henrik HP Pettersson to 30-letni kombinator i próżniak, którego życiowe ambicje mogą być śmiało podsumowane jednym zdaniem: być numerem jeden. Jest zadufany...

[buzz]
Anders de la Motte0
Okładka ksiązki - [buzz]

Druga część wciągającej trylogii o Grze w Alternatywną Rzeczywistość. Henrik Petterson ciągle ucieka. Minął ponad rok, od kiedy za sprawą tajemniczego...

Zobacz wszystkie książki tego autora