Kontener

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382520385
Liczba stron: 336
Tytuł oryginału: Kontti
Dodał/a opinię: lukrecja84
Tom 1 cyklu Paula Pihlaja

Ocena: 3.75 (8 głosów)

Bardzo lubię czytać książki z ,,Czarnej Serii" Wydawnictwa Czarna Owca, znajdują się tam niezwykłe kryminały. Idealne na każdą porę roku.
Tym razem sięgnęłam po ,,Kontener" małżeńskiego duetu A.M. Ollikainenów. Fiński kryminał ma to coś w sobie, że aż chce się go czytać. Czy podzielacie moje zdanie? Jeżeli tak to koniecznie musicie przeczytać tą powieść, nie pożałujecie.
,,Kontener" to pierwsza część nowej serii kryminalnej z komisarz policji Paulą Pihlają w roli głównej. To ona tutaj gra pierwsze skrzypce. Poznacie jej życie prywatne jak i te służbowe. Czy jest szczęśliwą kobietą? Czy raczej coś w jej życiu nie wyszło tak jak to sobie zaplanowała? Poczytajcie.
Uwaga czytając ,,Kontener" będziecie mieć ciarki. Zwłaszcza jeżeli cierpicie na klaustrofobię.
W Helsinkach stał kontener, w którym znaleziono zwłoki ciemnoskórej kobiety. Mało tego cały kontener wypełniony był wodą. Komu zależało na śmierci tej dziewczyny? Jej ostatnie słowa to:
,,(...) Tu jest człowiek, human, proszę otworzyć drzwi, chcę wyjść, tutaj jest człowiek! (...)"
Przerażające prawda!? Czułam jej strach. Dziewczyna wiedziała, że nie ma szans na ratunek i zaraz umrze. Kto dopuścił się tak drastycznego i sadystycznego czynu? Wyobrażacie sobie być zamknięci w pustym kontenerze, który wypełnia się wodą? To takie nierealne...
Kontener stał na terenie należącym do Fundacji Lehmus.
Fundacja Lehmus jest organizacją porządku publicznego. Wspiera artystów i naukowców prowadzących badania nad krajami rozwijającymi się. Tworzy również własne projekty. Założył ją Hannes Lehmusoja. Obecnie dyrektorem zarządzającym jest Juhana Lehmusoja.
W tej książce przeczytacie o intrygach, biznesmenach, tajemniczych i podejrzanych interesach, morderstwie, znakomitym śledztwie i jeszcze lepszym finale.
Tutaj każdy z graczy ma coś do ukrycia, a zwłaszcza członkowie rodziny Lehmusojów. Ktoś tu pod kimś dołki kopie. Czy Paula odkryje prawdę nim będzie za późno? Czy raczej co w rodzinie to nie zginie?
Akcja płynie swoim tempem. Dzięki temu możemy razem z Paulą odkrywać tajemnice opisanej rodzinki z piekła rodem. Fabuła bardzo dobra.
Bohaterka przypadła mi do gustu.
Byłam ciekawa powieści napisanej przez małżeństwo Ollikainenów i szczerze powiem nie zawiodłam się. Całkiem dobrze im to wyszło. Już się nie mogę doczekać kolejnej części.
Z całego serca polecam ,,Kontener" - #mommy_and_books .

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Kontener

Kup książkę Kontener

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy