Kraina Zeszłorocznych Choinek

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-66570-96-2
Liczba stron: 426
Tytuł oryginału: Kraina Zeszłorocznych Choinek
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Olga Kozłowska

Ocena: 5.38 (13 głosów)

Czy wiesz co dzieje się z choinkami po Bożym Narodzeniu? Nie, nie są wyrzucane! One odchodzą do Krainy Zeszłorocznych Choinek, gdzie - pięknie i kolorowo ubrane - spotykają się na Ryneczku i rozmawiają na interesujące je tematy ?? Właśnie ta niezwykła i wzruszająca opowieść połączyła bohaterów świątecznej powieści Joanny Szarańskiej.
Jak to zwykle w książkach tej Autorki bywa, równorzędnych bohaterów jest tu wielu. Mamy starsze rodzeństwo bliźniąt Józefa i Józefiny, mamy małego Antosia i jego rodziców oraz ich wspomnienia o dziadku Bonifacym, mamy dwie siostry żyjące mniej lub bardziej zgodnie w jednym domu, i w końcu mamy pełną radości Ninę i jej podopieczną panią Helenę. Wszystkie te osoby łączy fakt, że pochodzą z maleńkiego miasteczka położonego w okolicach Krakowa. Świerczynki to miejscowość, w której czas biegnie wolniej, ludzie się znają, chętnie sobie pomagają i wcale nie mają ochoty zostawiać go dla dużo większego Krakowa.
Pełna świątecznej magii powieść o miłości, o tęsknocie, o szczęściu jakie daje posiadanie rodziny to bardzo spłycona recenzja tej niezwykłej i wzruszającej książki. Czytając ją miałam wrażenie, że przeniosłam się do Świerczynek, chodzę na Ryneczek i oglądam wystawy, zaglądam do wspaniałego sklepiku Pana Józefa gdzie pomagam mu polerować ozdoby choinkowe... Wszystko wydaje się być jak ze snu - jak ze snu, z którego Czytelnik wcale nie chce się obudzić ??

Tagi: literatura polska Święta boże narodzenie Choinka obyczajowa

Kup książkę Kraina Zeszłorocznych Choinek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kraina Zeszłorocznych Choinek
Inne książki autora
Kocha, lubi, szpieguje
Joanna Szarańska 0
Okładka ksiązki - Kocha, lubi, szpieguje

Rewelacyjna komedia kryminalna, od której nie można się oderwać. Będziecie płakać… ze śmiechu! To miał być kolejny spokojny weekend w życiu...

Popołudnia na Miodowej
Joanna Szarańska 0
Okładka ksiązki - Popołudnia na Miodowej

Joanna Szarańska zaprasza na Miodową. Autorka bestsellerowych Czterech płatków śniegu powraca z pełną emocji i wzruszeń nową serią obyczajową. Małgorzacie...