Kronika Czarownic. Pokolenia widzących

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-03-02
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788366754263
Liczba stron: 504
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Karolina Radlak
Tom 1 cyklu Kronika Czarownic

Ocena: 5.8 (5 głosów)

Czarownice to wątek, który pojawia się w wielu książkach, jedni w nie wierzą, a drudzy nie, kiedyś wzbudzały lęk, a teraz w ogóle o nich nie słychać i wiele osób zastanawia się, czy one kiedykolwiek istniały, czy może tylko padały niesłuszne oskarżenia.
Ingrid jako młoda dziewczyna zachodzi w ciążę z katem i rodzi piękną córeczkę, niestety panuje epidemia dżumy i prawie obie umierają, ich jedynym ratunkiem jest czarownica Zorina. Ingrid wraz z córeczką zaczynają mieszkać u staruszki, która uważana jest za czarownice, a tak naprawdę jest kobietą znającą się na ziołach, ale ludzie nie potrafią tego od siebie odróżnić i niestety czyha na nie niebezpieczeństwo.
Po książkę sięgnęłam w ciemno, kiedy zauważyłam, że jest dość gruba, a do tego nie wpada w moje gusta, zaczęłam się obawiać, że zamiast czytać ją z przyjemnością, będę musiała ją przemęczyć, ale tak bardzo się myliłam. Ta historia w większości dotyczy Ingrid oraz Bjorna, ale wątków pobocznych jest bardzo dużo i przez długi czas historia opowiadana jest też przez ich córkę Marie. Książka bardzo mnie wciągnęła, historia jest ciekawa i tak naprawdę nie dotyczy samych czarownic, jest tam poruszony też wątek księży i ich rozpustnego życia, chociaż trzeba pamiętać, że książka to dawne czasy, a nie współczesne, pokazane też tutaj są kobiety, które znały się na ziołach i leczyły ludzi w potrzebie, ale kiedy były bezradne, to ci sami ludzie w złości potrafili oskarżyć je o czary.
Autor postarał się, żeby książka bardzo wciągała czytelnika, tak naprawdę jest tutaj mało scen, które są nierealne, więc jest ona na pograniczu prawdy i fantastyki. Ja jestem zauroczona tą historią, działo się tutaj naprawdę dużo, życie bohaterów rozwleczone jest w dość długim czasie, ale pomimo tego wszystkie wątki są spójne i klarowne.
Ja z przyjemnością już wypatruje kolejnej części, bo wiem, że ta historia dostarcza wielu emocji i nie da się przy niej nudzić, do tego bohaterowie opisani są w taki sposób, że czytelnik czuje się z nimi związany i chciałby wiedzieć, jak potoczą się ich dalsze losy.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Kronika Czarownic. Pokolenia widzących

Kup książkę Kronika Czarownic. Pokolenia widzących

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Ta głupia
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - Ta głupia

W domu Maryśka jest wykorzystywana do każdej pracy. Rodzice piją a starszy brat nawet nie kiwnie palcem, żeby jej pomóc. Musi się uczyć i dodatkowo opiekować...

W grobie Ci do twarzy
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - W grobie Ci do twarzy

Sensacja! Groteska! Absurd! A w tym wszystkim Marlena z nożem w głowie, wodzisławska mafia, zakochany Czech oraz pewna dziwaczna służąca…Drogi wszystkich...

Zobacz wszystkie książki tego autora