Krótkie bajeczki dla chorej córeczki

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2011-01-13
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7587-409-9
Liczba stron: 74
Dodał/a opinię: Ignis

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Okładka książki nie jest piękna, ale jak wiadomo, na tej podstawie nie oceniamy :)

Każda bajka (rozdział) dzieli się na część "z życia wziętą" - o dziecku - i bajkę właściwą, o zwierzętach. Obie strony zmagają się z podobnymi problemami. Bajka o zwierzętach tłumaczy, jak rozwiązać problem z którym spotyka się dziecko, babcia, rodzic.

Dzieci w bajce bardzo łatwo dają się przekonywać za pomocą bajek. Nie jestem pewna, czy w realnym świecie się to sprawdzi, ale warto spróbować. Właściwie może to być ciekawe rozwiązanie. Na przykładzie dzieci domagających się nadprogramowych zakupów w sklepie, powiedziałabym, że bajka powinna być dobrym sposobem na zagadanie ich ;)

Duży plus za bajkę o psie ze schroniska. Fajnie, że teksty są nie tylko czysto wychowawcze, ale też trochę poszerzają świadomość dzieci.

 

Bajki można opasować do sytuacji nawet wybierając tylko tę bardziej "bajkową" część. Dobrym pomysłem jest przeczytanie całości i opowiadanie tak, jak opowiadają dorośli z książki - w konkretnych sytuacjach. Nawe, jeżeli dziecko nie zdecyduje się zastosować do morału, chętnie posłucha historii, a będzie to też wspólnie spędzony czas. Pouczający i przyjemny. Chyba nikt nie lubi wiecznie narzekać, więc dlaczego nie zamienić tego na bajkę, która może się skończyć ciekawą rozmową? Często wystarczy dać dziecku możliwość wypowiedzenia się, a samo dojdzie do dobrych wniosków. Bajka będzie bardzo dobrą i neutralną bazą na start.

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Krótkie bajeczki dla chorej córeczki

Kup książkę Krótkie bajeczki dla chorej córeczki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także