Krwawe żniwa

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2018-11-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-241-6829-3
Liczba stron: 464
Tytuł oryginału: Blood Harvest
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Dodał/a opinię: Flusz

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Bolton umie w thrillery psychologiczne, nie ma co! 

Jak już parokrotnie pisałam, w ostatnich latach 90% książek, które czytam to fantastyka, 7% to romans, a pozostałe 3% to mieszanka różności. Ale po kryminał sięgam tak średnio z 5 razy w roku (tak, wyliczyłam to z mojego zeszytu, w którym zapisuje wszystkie przeczytane przeze mnie książki). 

I co najlepsze, na ogół sięgam tylko po zaufanych autorów: Bolton, Kavę, Cobena, Slaughter. Póki co ten układ się sprawdza. Nie zdarzyło mi się jeszcze zawieść jakoś drastycznie na powieści, któregoś z tych autorów. 

Tak samo było w przypadku Krwawych Żniw. Ośmielę się nawet stwierdzić, że jest to najlepsza książka tej autorki. Nie moja ulubiona - bo ja jednak jestem zwolenniczką happy endów - ale pod względem fabuły, postaci, trzymania w napięciu, klimatu i zakończenia? Jest to bardzo MOCNA powieść.

Nie polecam jej osobom, które mają małe dzieci, bo prawdopodobnie przez parę tygodni po przeczytaniu będą miały problem ze spuszczeniem z oczu swoich pociech...

W tej książce podobało mi się wszystko (chociaż nie wiem czy słowo "podobało" jest dobrym określeniem do książki poruszającej tematykę seryjnych zabójstw kilkuletnich dziewczynek...). 

Wszystkie postacie były interesujące, sceneria niesamowita, no i coś za co bardzo cenię Bolton? Ukazanie lokalnego folkloru i wierzeń! Ciekawa jestem ile czasu ta kobieta spędza na researchu do swoich powieści, ale odnoszę wrażenie, że musi być piekielnie inteligentną osobą, o bardzo rozległej wiedzy i zainteresowaniach!

Mam tylko jedno 'ale' - zakończenie. Chociaż z drugiej strony rozumiem, dlaczego Sharon tak, a nie inaczej zakończyła tę historię. Tylko uważam, że łatwiej byłoby mi 'przełknąć' tak mroczną książkę, gdyby miała nieco szczęśliwsze zakończenie. Ale chyba po prostu za mało ostatnio czytuję kryminałów i zwyczajnie wymagam cudów ;)

Tagi:

Zobacz opinie o książce Krwawe żniwa

Kup książkę Krwawe żniwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Rozpad
Sharon Bolton0
Okładka ksiązki - Rozpad

Bolton rządzi światem psychologicznego suspensu`. `HuffPost` `Mrozi krew jak jej lodowa sceneria`. `Kirkus` Nowy, trzymający w napięciu thriller z nieprzewidywalnym...

Mistrz ceremonii
Sharon Bolton0
Okładka ksiązki - Mistrz ceremonii

Kariera komisarz Florence Lovelady zaczęła się trzydzieści lat temu, kiedy doprowadziła do skazania seryjnego mordercy. Zabijał dzieci – ze szczególnym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy