Quantcast

Kryptonim "Skóra"

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788383182650
Liczba stron: 352
Dodał/a opinię: Emilia Major

opis
Ocena: 5.5 (6 głosów)

  U mnie z książką, trudną, ale jednocześnie ciekawą. Mam po niej taki chaos w głowie, oczywiście taki na plus, że teraz ciężko mi napisać jej recenzję, jednak siadam i piszę, chcę to zrobić na gorąco.

 

  12 listopada 1998 roku, miałam wtedy 14 lat i jakoś nie interesowało mnie oglądanie wiadomości. To właśnie tego dnia, w Krakowie zostaje zamordowana studentka Kasia. Nikt o tym nie wie, tylko mama się martwi, że Kasia nie wraca, policja szuka dziewczyny, dopiero w kwietniu okazuję się, że szczątki znalezione w Wiśle należą do Katarzyny. Bestialsko zamordowana, oskórowana, tylko ta dziewczyna wie co przeżywała przed śmiercią. Kto to zrobił? Zaczynają się poszukiwania które trwają 19 lat, zaangażowany jest słynny jasnowidz, który wskazuje zupełnie inną osobę niż podejrzewa policja. 4 października 2017 roku, zostaje zatrzymany Robert Janczewski. 

 

Proces trwa wiele lat, nie ma żadnych dowodów na winę Roberta, oprócz poszlak i donosu od Leszka L. Człowieka który w swoim domu trzymał niebezpieczne gady, zastraszał sąsiadów, znęcał się nad kobietami, był alkoholikiem ale współpracował z policją. Potrafił profesjonalnie oskórowywać zwierzęta, jednak śledztwo nie skupia się na nim, nawet po latach Archiwum X, nie bierze go pod uwagę. 

 

 Autorka przybliża nam działania policji, prokuratury, pokazuje nam jak służby zniszczyły życie rodzinyJanczewskich, jego znajomych. Miałam wrażenie, że ukierunkowano się na jednego człowieka, jeszcze takiego który ma problemy psychiczne było najłatwiej. Ktoś kto nie potrafi się bronić, twardo wierzy w Boga i sprawiedliwość, a tej wydawało mi się, że nie ma. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego nikt nie przesłuchał sąsiadów Leszka L. Gdzie Katarzyna mogła być widziana. 

 

 Monika Góra od początku interesuje się tą sprawą, sama zgłasza się do prokuratury ze swoimi wnioskami i dowodami. Zostaje przesłuchana, po tym już nikt się z nią nie kontaktuje praktycznie przez rok, aż do daty wydania książki. Autorka jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w tej sprawie. 

 

Recenzja chaotyczna ale książkę niezmiernie polecam.

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu W.A.B.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Kryptonim "Skóra"

Kup książkę Kryptonim "Skóra"

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Amber Gold. Układ, który oszukał tysiące ludzi
Monika Góra0
Okładka ksiązki - Amber Gold. Układ, który oszukał tysiące ludzi

Jak to możliwe, że w cywilizowanym kraju leżącym w środku Europy para dwudziestopięciolatków ze średnim wykształceniem robi przekręt na 851 milionów złotych...

Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan
Monika Góra0
Okładka ksiązki - Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan

Kto stoi za wstrząsającym zabójstwem Iwony Cygan? Dwadzieścia lat temu sprawą zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina żyła cała Polska. W dziennikarskim...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy