Kształt nocy

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Horror
ISBN: 9781984820952
Liczba stron: 300
Tytuł oryginału: The Shape of Night
Język oryginału: język angielski
Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Dodał/a opinię: Małgorzata Przyczyna

Ocena: 3.55 (11 głosów)

To moja pierwsza książka Tess Gerritsen. Nie wiem dlaczego wcześniej nie czytałam żadnej jej pozycji, choć słyszałam o autorce same pochlebne opinie. Opis na okładce był bardzo zachęcający. Dostałam propozycję do Wydawnictwa Albatros i nie zastanawiałam się długo.

Ava Collette jest autorką książek kulinarnych. Z powodu osobistych perturbacji i brakiem weny już kilka miesięcy spóźnia się z oddaniem kolejnej książki wydawcy. Aby jak najszybciej ją ukończyć, na kilka miesięcy opuszcza Boston i wynajmuje dom na wybrzeżu Maine. Dom jest piękny, stary i nad samiuteńkim morzem. To idealne miejsce dla osoby, która musi skończyć szybko książkę.

Na miejscu okazuje się, że dom jest bardzo duży, a w jednej z jego części trwa jeszcze remont. Już pierwszej nocy okazuje się, że oprócz niej ktoś jeszcze go zamieszkuje. Cała Strażnica Brodiego, bo tak dom jest nazywany, zamieszkany jest przez myszy. Ava zaczyna badać historię Strażnicy i odkrywa że…

„ – Najwyraźniej coś go wystraszyło – sugeruje Quinn. – Może zobaczył na podjeździe światła samochodu i uciekł.

- Ale ja nikogo nie widziałam – mówię. – A kiedy tu dotarłam, przed domem nie było żadnego auta.

- Jeśli to był jakiś dzieciak, może nie przyjechał samochodem – odpowiedział Quinn. – Mógł dostać się tu ścieżką wzdłuż urwiska. Szlak turystyczny zaczyna się na publicznej plaży, półtora kilometra stąd. Tak, założę się, że to o to chodzi. Jakiś małolat sądził, że włamuje się do pustego domu. Już takie rzeczy się zdarzały.

- Słyszałam. – Przypominam sobie, co Ned powiedział mi o włamaniu w Halloween i nieszczęsnej dziewczynie, która zabiła się, spadając z tarasu na dachu.

- Damy pani tę samą radę co tamtej kobiecie. Proszę zamykać drzwi i okna. I zawiadamiać nas, gdyby…

- Jakiej kobiecie? – Mierzę wzrokiem obu funkcjonariuszy. – O kim panowie mówicie?

- O nauczycielce, która wynajmowała ten dom przed panią.

- Charlotte też miała włamanie?

- Była w łóżku i usłyszała jakiś hałas na parterze. Zeszła na dół i zobaczyła otwarte okno. Włamywacza nie było i nic nie zginęło.

Spoglądam na grudkę błota pozostawioną przez włamywacza, który tego wieczoru zakłócił spokój mojego domu. Który mógł jeszcze w nim przebywać, gdy wjeżdżałam na podjazd. Nagle przechodzi mnie dreszcz i krzyżuję ręce na piersiach.

- A jeśli tego nie zrobił jakiś dzieciak? – pytam cicho.

- Trucker Cove to bardzo bezpieczne miasto, proszę pani – zapewnia Quinn. – Jasne, że czasem zdarza się jakaś kradzież w sklepie, ale nie mieliśmy tu żadnego poważniejszego incydentu od…

- Zawsze lepiej jest być przezornym – wchodzi mu w słowo Tarr. – Proszę zamykać drzwi i okna. I pomyśleć o sprawieniu sobie psa. – Patrzy na Hannibala, który mruczy z zadowoleniem, ocierając się o jego but. – Nie sądzę, żeby pani kocur był w stanie odstraszyć złodzieja.

Ale znam kogoś, kto potrafi to zrobić. Duch.”

Książka wciągnęła mnie dokumentnie. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Mimo, że spodziewałam się takiego zakończenia to i tak mi się podobała. Nastawiałam się na typowy kryminał, a dostałam kryminał i jeszcze dużą ilość zjawisk paranormalnych. To było dość ciekawe połączenie. Również styl pisania autorki bardzo mi się podobał. Jednym słowem polecam i wiem, że sięgnę po kolejne jej książki.

Tagi: thriller horror duchy zjawiska paranormalne tess gerritsen

Kup książkę Kształt nocy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kształt nocy
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje