Opinia o książce - Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać

Opinia napisana przez: Karolina Osewska

O kupie słów parę

 

Są tematy o których na co dzień się nie mówi, bo nie należą do tych najprzyjemniejszych. Takim tematem jest poruszany w recenzowanej dziś przeze mnie książce temat znany każdemu z nas bardzo dobrze, temat kupy i siku. 

 

Z książeczki tej, skierowanej bardziej dla młodszego czytelnika, dowiecie się między innymi jak nasze organizmy wytwarzają odchody, co kupa może powiedzieć nam o naszym zdrowiu, jak nazywa się strach przed kupą, jak wyglądały toalety w średniowieczu, jakie zwierzęta za pomocą kału przekazują sobie wiadomości, jak astronauci załatwiają się w kosmosie, czy niedźwiedzie podczas zimowego snu zaprzątają sobie głowę odchodami, czym starożytni Rzymianie wybielali zęby, co to są koprolity, i wiele, wiele innych interesujących ciekawostek o kupie ! 

 

Książeczka wydana jest solidnie, w twardej oprawie, wnętrze także zachwyca, ogromem intrygujących ciekawostek, jak i świetnymi ilustracjami, które dodają blasku i uroku książeczce. Czytelnicy będą zachwyceni lekturą, zarówno ci młodsi, jak i trochę starsi. Znajdziecie w książce także słowniczek wyjaśniający słowa, które mogą być niezrozumiałe, na samym końcu jest także indeks. 

 

"Kupa faktów o kupie" jest świetną lekturą, łączącą naukę z zabawą, którą czyta się błyskawicznie i dowiadujesz się z niej wiele ciekawych informacji ! Polecam rodzicom i ich pociechom wspólną lekturę tej zaskakującą porywającej książeczki ! A za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza. 

Kup książkę Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwińska ; Daria Kaszubowska ; Małgorzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Przeździk ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Księżyc nad Vajont. Echo
Katarzyna Kielecka
Księżyc nad Vajont. Echo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy