Kwiaciarka, tom 1

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2019-03-20
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378878926
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: .
Dodał/a opinię: Agnieszka Lotek

Ocena: 5 (3 głosów)

"Kwiaciarka" to fajna książka, której fabuła osadzona jest w dawnych czasach, a ja lubię takie powieści. To są klimaty, które bardzo mi się podobają i z przyjemnością poszerzam swoją wiedzę na te tematy. Ta książka właśnie do takich należy. Fajnie napisana, szybko się czyta i historia też całkiem ciekawa. 
Wiecie tak się zastanawiam jak to jest, że ludzie potrafią robić takie straszne rzeczy dla pieniędzy, dla majątku, władzy, aby się obracać w "świetnych" kręgach. Ja to chyba nigdy tego nie zrozumiem. To jest naprawdę straszne, co człowiek może zrobić. Do tego kiedyś całkiem inaczej rozstrzygało się sprawę morderstwa czy kradzieży. Nie było takich specjalistycznych sprzętów, które teraz wykazują na podstawie DNA kto dopuściłł się jakiejś zbrodni. Wcześniej to było niemożliwe i niestety niewinni ludzie trafiali na gilotynę przez same spekulacje, niedopowiedzenia... I właśnie to jest głównym tematem książki. Historia przedstawiona jest z perspektywy kilku osób. Nie jest chaotyczna i za każdym razem wiemy o kim w danej chwili jest mowa. Wszystko napisane jest przejrzyście. 
Mam nadzieję, że w drugiej części sytuacja się rozstrzygnie i prawdziwi zabójcy zostaną złapani. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczości autora i myślę, że było całkiem udane. Na pewno zaobserwowujecie tu taki specyficzny styl pisania i żeby nie było - nie jest on jest zły, wręcz przeciwnie, nawet bardzo ciekawy. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić książkę, bo ciekawie się ją czytało. :)

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Kwiaciarka, tom 1

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kwiaciarka, tom 1
Inne książki autora
Czerwony testament, tom 2
Xavier de Montépin0
Okładka ksiązki - Czerwony testament, tom 2

Zamożny filantrop hrabia de Thonnerieux, cierpiąc po utracie żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę. Postanawia obdarzyć majątkiem wszystkie...

W pogoni za milionami
Xavier de Montépin0
Okładka ksiązki - W pogoni za milionami

Nora Garrel jest młodziutką, piękną i bogatą hrabianką. Zakochuje się z wzajemnością w młodym, przystojnym lekarzu - Lucjanie Darby, dziedziczy...