Labirynt sekretów

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-08-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382808681
Liczba stron: 496
Dodał/a opinię: Tatiaszaaleksiej

opis
Ocena: 5.67 (3 głosów)

 

    "Każdy, kto żyje w małżeństwie, wie, że nie jest to droga usłana różami..."

 

Po śmierci ojca Mathilde Cormier razem z matką i młodszym rodzeństwem opuszczają Francję i próbują na nowo zacząć żyć w Anglii. Strach i niepewność towarzyszą im nieustannie. Gdy ich codzienność zaczyna się układać, życiowe zawirowania sprawiają, że losy rodziny Cormier zostają całkowicie zmienione. Matka Mathilde musi wrócić do Francji, gdzie wybucha towarzyski skandal. Młoda kobieta, chcąc pomóc matce rusza jej śladem. Na miejscu będzie musiała się zmierzyć z trudną rzeczywistością i przeszłością swoich rodziców. Co ukrywa matka Mathilde i jak to wszystko wpłynie na dalsze losy dziewczyny?

 

Wielowątkowa opowieść, której akcja zaskakuje licznymi zwrotami i niezmiennie intryguje. Fabuła zajmująco utkana, z dużą dbałością o szczegóły przenosi nas do XIX wieku, paryska śmietanka towarzyska w całej okazałości. Wyraźnie czujemy emocje, porywy serca, wewnętrzne rozterki naszych bohaterów. Nietuzinkowo, naturalnie ukazani bohaterowie złożoność charakterów, przekrój ludzkich osobowości. Narracja toczy się z kilku perspektyw, co daje nam szersze spojrzenie na rozwój wydarzeń. Mathilde od razu zyskała moją sympatię, z to miła, uczynna, a przy tym konkretna, wiarygodna młoda kobieta, która ma w sobie ogromną siłę. Z całego serca jej kibicowałam.

 

Ciekawie uknuta intryga, przeżywane dramaty, świat konwenansów, zajmujący wątek kryminalny, a obok uroczy wątek romantyczny. Tajemnice, niedopowiedzenia, nierówna walka o dobre imię rodziny, miłość, nienawiść, zaufanie, prawdziwe ludzkie oblicze. Tak trudno rozeznać się w tym, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Morze sprzecznym emocji...

 

 

Pięknie napisana, poruszająca, klimatyczna, porywająca opowieść o sile więzi rodzinnych i miłości. Było to moje kolejne, bardzo udane spotkanie z twórczością Autorki. Bardzo polecam.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Labirynt sekretów

Kup książkę Labirynt sekretów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Niebo nad Paryżem
Małgorzata Niemtur0
Okładka ksiązki - Niebo nad Paryżem

MATNIA UCZUĆ, KŁAMSTW I AMBICJI, GDZIE KAŻDY JEST ZMUSZONY WALCZYĆ O SWOJĄ WIZJĘ SZCZĘŚCIA I ZDECYDOWAĆ, CZY TO, CZEGO PRAGNIE, JEST WARTE SWOJEJ CENY...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy