Legendy Archeonu. Nocne słońca

Wydawnictwo: Vectra
Data wydania: 2019-09-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365950253
Liczba stron: 866
Dodał/a opinię: dorotbook
Tom 2 cyklu Legendy Archeonu

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Do świata wykreowanego przez Thomasa Arnolda wraca się z ogromną przyjemnością. Spotkanie z bohaterami jest niczym spotkanie z dobrymi znajomymi, nie możemy się doczekać, by dowiedzieć się, co u nich słychać. A dzieje się u nich wiele! Uznawane przez wielu za centrum świata Królestwo Archeonu po upadku Hellekina zaczyna upadać. Władzę przejęli padlinożercy i jedynie Śmierć ma moc, by ich wypłoszyć. Śmierć ma jednak inny cel, szuka bytów, które rzuciły jej wyzwanie i skryły się przed zagładą, jaką horda sprowadziła na te ziemie. Archeończycy mają nadzieję, że po śmierci przywódcy Venenów jego słudzy wrócą do tuneli i tam dokonają żywota. Znany już z pierwszego tomu Hagan poprzysiągł Venenom zemstę za zniszczenie Królestwa i śmierć króla Aodhana. Hagan znajduje sprzymierzeńców i wyrusza w podróż ku nieznanym ziemiom, by odbudować Królestwo Archeonu. Czy mu się to uda? Nie będzie to łatwe zadanie, bo mroczne legiony się nie schowały do tuneli, lecz tylko przegrupowały. Rozpoczną się walki o strefy wpływów, a kto tym razem wygra? Panosząca się Czerń, czy może ludność Archeonu?

„Nocne słońca” to bardzo udana kontynuacja! Prawie rok czekałam na pojawienie się drugiej części i zastanawiałam się, co dla mnie autor przygotował, czym mnie jeszcze zaskoczy. W przeciwieństwie do pierwszego tomu – nie miałam już problemów z mnogością bohaterów, wszystko było jasne od samego początku i czekała na mnie czysta czytelnicza uczta. I tutaj także wyraźnie czuć, że autor w świecie fantastyki czuje się już bardzo swobodnie, ma mnóstwo pomysłów, mnogością zwrotów akcji zaskakuje bardzo często i zupełnie nie da się przewidzieć, co może się jeszcze bohaterom przydarzyć. Tak jak i w „Strachu starym i nowym” tutaj także każdy rozdział zaczyna się fragmentem z kroniki Odda i jestem pod wrażeniem, bo każdy cytat jest skarbnicą wiedzy. Trzeba się nad nim chwilę zastanowić, przemyśleć i dopiero później zanurzyć się w kolejnym rozdziale książki.

Choć w „Nocnych słońcach” pojawiają się znani już nam bohaterowie, to Thomas Arnold zadbał o to, byśmy wkroczyli na nowe ziemie. Rozbudowa tego uniwersum jest potężna i niezwykle ciekawa. Autor przekazuje nam mnóstwo ciekawostek o samych bytach (Ano i Angor), opowie nam, w jaki sposób działa imeryt i dlaczego tak bardzo się go pożąda. Ciekawe jest też to, że dowiemy się co dzieje się także w szeregach Venenów, poznamy bowiem ich władców i przyjrzymy się temu, w jaki sposób planują podbić Królestwo. Cieszę także z tego, że autor postanowił rozbudować ten świat o postaci kobiece – to bardzo dobre posunięcie! Nie możemy zapomnieć także o florze i faunie — niezwykłe rośliny, olbrzymie węże i „boskie ptaki”. Cudownie się czyta o tym świecie, choć nie wiem, czy chciałabym się spotkać oko w oko z takim wężem. Wszystkie fragmenty dotyczące oswajania przez olbrzyma „boskiego ptaka” kończyły się chichotaniem – był to genialny pomysł!

„Nocne słońca” są bardzo udaną kontynuacją, przez książkę wprost się płynie, a to za sprawą prostego języka. Nie możemy zapomnieć też o mądrym humorze! Zakończenie drugi raz przyszło za szybko i w niespodziewanym momencie. Chciałoby się jeszcze, ale nadzieja w tym, że zakończenie jest otwarte i mam nadzieję, że pojawi się trzeci tom!

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Legendy Archeonu. Nocne słońca

Kup książkę Legendy Archeonu. Nocne słońca

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Efektor
Thomas Arnold0
Okładka ksiązki - Efektor

David Ross – starszy detektyw wydziału zabójstw z Cleveland – zostaje zawieszony w obowiązkach służbowych za napaść na aresztowanego...

Ciemna dolina
Thomas Arnold0
Okładka ksiązki - Ciemna dolina

W krótkich odstępach czasu znikają cztery osoby. Niedługo po tym ich ciała zostają odnalezione w niezamieszkałym domu. Co dziwne, chwilę po wkroczeniu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy