Lekarz ci tego nie powie

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-01-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788328714656
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: The Secret Gp. What really goes on inside your doctor's surgery
Dodał/a opinię: Dominika Stryszowska

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Czy zawód lekarza musi kojarzyć się z patosem i powagą? Może, ale przecież wśrod medyków na pewno nie brakuje osób z poczuciem humoru. Dobrym przykładem takiej osoby może być autor książki "Lekarz ci tego nie powie" i jego lekarskie perypetie.

Książka jest bardziej dziennikiem, gdzie przez rok możemy towarzyszyć autorowi w codziennej pracy. Nie jest to zapis suchych faktów czy nieciekawych danych, a realna opowieść, gdzie momenty smutku przeplatają się z chwilami radości. Autor uwielbia dygresje (tak jak ja), więc książka jest pełna zabawnch anegdot i historyjek. Chociaż całość utrzymana jest w żartobliwym tonie, to nie brak w niej wydarzeń, które skłaniają do refleksji.

Nie znam dobrze angielskiego systemu opieki zdrowotnej i nie wiem jak bardzo różni się od naszej, ale na pewno kolejki, wycyrklowane normy i czasy są elementem wspólnym. Cała ta moja niewiedza nie przeszkadzała mi w czerpaniu przyjemności z czytania. Książkę wręcz się pochłania - czyta się szybko, a autor opowiada barwnie i plastycznie. To taka słodko-gorzka pozycja, która przypadnie do gustu każdemu. No chyba, że nie bawią Cię medyczne żarty. Mnie się bardzo podobała i gorąco Wam ją polecam.

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Lekarz ci tego nie powie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Lekarz ci tego nie powie