Majowie niezwykła cywilizacja

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2013-10-23
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788378818854
Liczba stron: 480
Dodał/a opinię: Ignis

Ocena: 6 (1 głosów)

(data przeczytania przybliżona)

Oceniam z perspektywy archeologa - niestety moja uczelnia nie oferuje zajęć na temat takich ciekawych terenów, więc nie jestem w stanie powiedzieć, czy treść jest 100% aktualna, ale chyba jest nieźle, bo wydanie pochodzi sprzed paru lat.

Już sam wygląd zasługuje na uznanie. Wiem, że nie ocenia się książek po okładkach, ale ta konkretna daje wrażenie, jakby w środku czekało coś niesamowitego i tak właśnie jest :)

 

Chociaż jest napisana bardzo przystępnie - i tutaj wielki plus za dużą ilość ilustracji, bo rozbijają tekst tak, że nie wygląda, jak cegła nie do przebrnięcia - to nie album dla dzieci, tylko faktycznie przydatna książka. Przypomina mi wykłady na uczelni: stare, czarno-białe (ale nie tylko) zdjęcia badaczy przy pracy i szczegółowe zdjęcia zabytków z opisami detali.

Książka nie jest czysto historyczna, ale opisuje właściwie wszystko, co mogło się zmieścić na tych kilkuset stronach. Z mojej perspektywy bardzo ważne jest, żeby poznać np. czynniki geograficzne, które wpłynęły na rozwój cywilizacji, no i oczywiście to, skąd się właściwie wzięła na danym terenie, co wpływało na migracje itp.Wszystko udało mi się tu znaleźć.

Czytałam jeszcze trochę pod wpływem "Merrick" Anne Rice, więc nastawienie pewnie zrobiło swoje, ale bardzo polecam każdemu. Jasne, że zdjęcia nie dadzą pełnego obrazu. Nie przekażą wrażeń z tego miejsca, ale po przeczytaniu "Majów" i wcześniej "Inków" (Alfreda Metraux), marzą mi się wykopaliska w Ameryce.

 

Na koniec jeszcze wspomnę, że książka kupiona była w dyskoncie za 59zł. Było warto. 

Zobacz opinie o książce Majowie niezwykła cywilizacja

Kup książkę Majowie niezwykła cywilizacja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Kaju i Kokot. Lania lotania
0
Okładka ksiązki - Kaju i Kokot. Lania lotania

,,Kaju i Kokot - Lania lotania" jest specjalną edycją komiksu Janusza Christy (1934-2008) ,,Kajko i Kokosz - Szkoła latania" przetłumaczonego na gwarę...

Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci
0
Okładka ksiązki - Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci

100 haseł, 230 artystów, 900 ilustracji. Monumentalny album prezentujący 100 lat historii polskiej ilustracji dziecięcej. Efektowna księga złożona...

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy