Małe życie

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328097292
Liczba stron: 800
Dodał/a opinię: Emma81

Ocena: 4.68 (38 głosów)
Inne wydania:

Nie wiem właściwie co sądzić o "Małym życiu" - z pewnością nie tego się spodziewałam, sięgając po tę powieść. Jest to historia przyjaźni, miłości, dojrzewania i walki z własnymi demonami... Tematy ważne, życiowe, poruszające mnóstwo emocji. Można by jednak opisać to inaczej, może mniej rozwlekle, może bez żonglowania życiorysami bohaterów z dalszego planu. Przez wiele początkowych stronic lektury nie mogłam zaskoczyć kto jest kim, czego właściwie dotyczy ta historia i na którym wątku mam się skupić - strasznie drażniące uczucie! Jedno jest pewne: Jude i jego historia (bo to właśnie na nim w końcu skupia się autorka) budzą wiele różnych uczuć. Nie wyobrażam sobie jak można żyć po tylu traumatycznych przeżyciach. Wśród wspomnień Jude'a niektórych nie mogłam doczytać do końca... Budziły współczucie, smutek, żal, ale i złość na tych, którzy potrafili w taki nieludzki sposób traktować dziecko. Książka poruszy wiele strun w sercach osób wrażliwych na ludzką krzywdę, jednakowoż lektura jej nie należy do lekkich.

Drugi raz już bym po nią nie sięgnęła.

Zobacz opinie o książce Małe życie

Kup książkę Małe życie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Małe życie. Audiobook
Hanya Yanagihara0
Okładka ksiązki - Małe życie. Audiobook

Zachwycająca powieść o przyjaźni poddanej ogromnej próbie. Oto historia życia czterech przyjaciół - ich niełatwe dojrzewanie, ogromne sukcesy, bolesne...

Ludzie na drzewach
Hanya Yanagihara0
Okładka ksiązki - Ludzie na drzewach

Małe życie stało się światową sensacją literacką. Debiutancka powieść Hanyi Yanagihary zachwyca nie mniej Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Posiadanie dzieci wzbogaciło ich dorosłość o natychmiastowe i niezaprzeczalne poczucie celu i kierunku: dzieci determinują długość i miejsce spędzania wakacji, od potrzeb dzieci zależy, czy zostaną jakieś pieniądze, a jeżeli tak, to na co je wydać, dzieci nadają kształt dniom, tygodniom, latom, życiu. Dzieci są swoistym rodzajem kartografii – trzeba kierować się mapą, którą wręczają rodzicom w dniu swoich narodzin.
Lecz on i jego przyjaciele nie mają dzieci, a ich nieobecność sprawia, że świat rozciąga się przed nimi, niemal dławiąc od możliwości. Bez dzieci status człowieka jako dorosłego nigdy nie jest pewny, bo bezdzietny dorosły stwarza dorosłość sam dla siebie i jakkolwiek jest to często stan ekscytujący, to jest to zarazem stan ciągłej niepewności, ciągłej wątpliwości.


Więcej
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy