Mali wredni wikingowie

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-04-13
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324076406
Liczba stron: 176
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Nowa seria spod pióra autorki bestselerowej serii Koszmarny Karolek. Tym razem wszystko dzieje się w wiosce wikingów. Ci z Was, co znają twórczość autorki mogą się domyślać, że nic w tej książce oczywiste nie będzie. Główni bohaterowie, czyli Fanga i Trach są rodzeństwem i uwielbiają rozrabiać. Jak na wikingów przystało rabowanie to ich ulubiona zabawa. Są uznawani za najgorsze dzieci w całej wiosce, lecz ich rodzice są z tego dumni, bo właśnie tacy są wikingowie.

 

W pierwszym tomie mamy trzy opowiadania. Pierwsze z nich to ,,Goldi ma urodziny", czyli historyjka o tym jak jedna z dziewczynek z wioski ma urodziny, na które, nasi główni bohaterowie nie zostali zaproszeni. Goldi jest zupełnym przeciwieństwem Fanki i Tracha, lubi się dzielić, pomagać i jest bardzo miła i grzeczna. Jednak rodzeństwo za namową znajomych i tak wybierają się na to przyjęcie urodzinowe.

 

Drugie opowiadanie dotyczy tego jak Fanga i Trach wraz z przyjaciółmi śledzili Trola. O tym jak znaleźli kamień, na którym były wyryte runy, ale żadne z nich nie potrafiło ich odczytać, więc domyślili się, że jest tam napisane UWAGA TROLE!

 

Trzecia historyjka jest o tym jak Fanga i Trach postanowili zrobić najazd na Złą Wyspę, oczywiście pomóc im w tym mieli przyjaciele. Przyznam, że to ostatnie opowiadanie chyba najbardziej mi się podobało.

Przyznam, że historyjki są zabawne jednak nie są to książeczki, które rodzic chciałby by ich dzieci czytały. Taki jest styl pisania autorki, że opowiadania są o tych niegrzecznych dzieciach, które nie zawsze ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie. Jednak jest to seria skierowana dla dzieci powyżej siódmego roku życia, którym z pewnością takie zachowanie bohaterów może się spodobać. Idealnie nadają się do samodzielnego czytania przez młodszych czytelników, literki są duże, tekst na stornie nie zajmuje dużo miejsca, bo dołączone są również obrazki, a opowiadania są krótkie. Jeśli tylko wasze dzieci potrafią już same czytać, to uważam, że to może być świetna seria by zachęcić ich do czytania jeszcze bardziej.

 

 

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat bóg

Zobacz opinie o książce Mali wredni wikingowie

Kup książkę Mali wredni wikingowie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Koszmarny Karolek i nawiedzony dom
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Koszmarny Karolek i nawiedzony dom

Koszmarny Karolek ma głowę pełną koszmarnych pomysłów, które pomagają mu realizować koledzy-Muskularny Miecio, Bezwzględny Bolo, Chciwy Henio...

Koszmarny Karolek. Władcy mroku
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Koszmarny Karolek. Władcy mroku

Mroczny sekret odkryty! W końcu dowiecie się, co tak naprawdę przeraża Karolka, jaki film nakręcił o swojej rodzinie i dlaczego jego mama bardzo nie lubi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy