Margo

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-01-11
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788379247844
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: Marrow
Dodał/a opinię: Patrycja Telega

Ocena: 4.74 (43 głosów)

Nie wiem od czego zacząć, ale chyba zacznę od tego, że nigdy nie spotkałam się z twórczością tej autorki. Słyszałam o niej wcześniej niezbyt dobre opinie, jednak mimo wszystko opis książki "Margo" mnie zaciekawił i postanowiłam ją przeczytać. Recenzję miałam dodać przedwczoraj, ale ciągle byłam zmieszana, ciągle buzowały we mnie emocje po przeczytaniu tej powieści. Szczerze nawet nie wiem jak mam ją ocenić. Pierwszy raz spotkałem się z tak specyficzną książką. Główną bohaterką jest Margo. Można powiedzieć, że gra dwie role w powieści. Ciężko mi stwierdzić do której strony bardziej się przychylić. Margo jest pozytywną, a zarazem negatywną postacią. Dziewczyna dorasta w miasteczku Bone. Tam mieszka w "Pożeraczu" - dom który sama tak nazywa. Mieszka z matką prostytutką, a ich sąsiedzi to osoby handlujące narkotykami, alkoholicy. Margo bardzo chce się odciąć od tego swojego małego świata, ale zaczyna się to dopiero po poznaniu Judaha. Chłopak staje się jej jedynym przyjacielem... Nie wiem co mam Wam powiedzieć, żeby nie spoilerować. Więc po prostu wyrażę swoja opinie. Książka jest niesamowita. Ma mnóstwo zaskakujących momentów, których się nie spodziewałam. Zaczynają czytać, myślałam, że to zwykła, nudna książka. Dopiero później, gdy pochłonęło mnie życie Margo książka stała się fenomenalna. Każdy rozdział, każda kolejna nowa strona była dla mnie zaskoczeniem i nigdy nie pomyślałabym, że ta cała powieść tak się skończy. W tej pozycji znajdziemy dużo rad, a także sporo dość mocnych, a czasami nawet wulgarnych słów. To wszystko jednak sprawia, że ta książka jest jeszcze lepsza. Ciężko będzie mi się po niej otrząsnąć, emocje nadal nie opadły i ciągle to przeżywam. Polecam Wam serdecznie. Może nie wszystkim się ona spodoba. Niektórzy nie lubią takiego stylu i takiego gatunku powieści. Mimo to książka jest naprawdę fantastyczna i warto ją przeczytać.

Zobacz opinie o książce Margo

Kup książkę Margo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Ciemna strona. Mud Vein
Tarryn Fisher0
Okładka ksiązki - Ciemna strona. Mud Vein

Mroczna, hipnotyzująca historia, która może się przydarzyć każdemu. W dniu swoich trzydziestych trzecich urodzin popularna pisarka Senna Richards...

Margo (Audiobook)
Tarryn Fisher0
Okładka ksiązki - Margo (Audiobook)

 Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w ponurym miasteczku Bone, które przejezdni omijają szerokim łukiem. Swój dom nazywa „pożeraczem”...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

- Musisz zrozumieć coś na temat Bone - tłumaczy Judah. - Każda zła rzecz, która się wydarza, przypomina ludziom coś, o czym próbują zapomnieć. Kiedy jesteś bogata i widzisz coś takiego w telewizji, tulisz swoje dzieciaki i cieszysz się, że nie ciebie to spotkało. Kiedy jesteś z Bone, tulisz dzieciaki i modlisz się, żeby nie były następne.


Więcej

- Masz fajną torbę - mówi, pokazując ją najmniejszym palcem. Resztki uśmiechu wciąż błąkają się w kącikach jego ust. - Zakupy i takie tam. Ja bynajmniej bym takiej torby nie nosił.
- Bynajmniej być nie nosił?
Przygryza dolną wargę, przyglądając mi się uważnie. Po tym, jak mruży oczy i kiwa głową na boki, rozpoznaję, że to odruchowe.
- Taki żart. Sprawdzałem cię. Nie cierpię ludzi, którzy źle używają słowa "bynajmniej". Teraz możemy być przyjaciółmi, jeśli chcesz.
- Bynajmniej.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje