Marzenie Zuzi

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788379158614
Liczba stron: 72
Język oryginału: polski
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Dodał/a opinię: patrissa
Tom 6 cyklu Zuzia i dobre wróżki

Ocena: 0 (0 głosów)

Marzenie Zuzi to zabawna i przepięknie ilustrowana opowieść dla małych dziewczynek. Chociaż nie jestem za dzieleniem książek na płcie, to bądźmy szczerzy, którego chłopca zainteresuje malowanie paznokci czy noszenie butów na obcasie? Będzie im po prostu ciężko zrozumieć, o czym tak marzy Zuzia i nie docenią jej poświęcenia.


Jestem zachwycona tą książką od kiedy wyciągnęłam ją z paczki. Grafiki Agnieszki Filipowskiej są kolorowe, szczegółowe i po prostu urocze. Cała książka jest ich pełna. Podoba mi się, że okładka jest twarda, a format jest niewiele mniejszy od A4 (kartka z bloku). Jest po prostu wygodna do czytania przed snem. Na środkowe strony składa się wytrzymały papier.


Wracając do historii, to jest ona spójna, mądra i niesie w sobie dużą dozę ciepła. Zuzia to bardzo mądra jak na swój wiek dziewczynka, która kieruje się empatią. Jest w stanie poświęcić swój komfort, na korzyść innych osób. Jeśli komuś dzieje się krzywda, to się nie zastanawia.


Babcia dziewczynki, to pełna ciepła dla swej wnuczki opiekunka, w momentach, w których rodzice są w pracy.


Wróżki to zabawne postacie, z magicznymi mocami, które widzą tylko dzieci, a w momencie, w którym stają się dorosłe, zapominają o nich.


W powieści pojawiają się dylematy moralne. Zuzia może osiągnąć swój cel, ale wtedy jej bliscy poniosą tego skutki. Dziewczynka nie waha się i poświęca swoje dobro z miłości do rodziny, a wtedy jak to zwykle w bajkach bywa otrzymuje nagrodę.


Z Marzenia Zuzi płynie pewna smutna prawda, nie zatrzymamy upływającego czasu, ale możemy wykorzystać go najlepiej jak potrafimy i się nim cieszyć. Zwłaszcza, że bliscy też się zmieniają. Z drugiej strony, pokazuje dzieciom, że dorosłość, chociaż kusząca, wcale nie oznacza braku ograniczeń. One są, ale powstają na innych polach. Myślę, że to idealna pozycja dla dziewczynek, które bardzo szybko chcą dorosnąć jak ich mamy.


Książka dedykowana jest dla wieku 3+ i sądzę, że to jest okres odpowiedni. Tekst nie jest bardzo skomplikowany, niesie ze sobą dużą dozę humoru.

Tagi: dla dzieci 3+

Zobacz opinie o książce Marzenie Zuzi

Kup książkę Marzenie Zuzi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Pchła
Anna Potyra0
Okładka ksiązki - Pchła

Demony przeszłości powracają Wigilia Bożego Narodzenia. Ulice Warszawy pustoszeją, mieszkańcy zaszywają się w zaciszu swych domów, by zasiąść przy...

Facet kontra kłopoty
Anna Potyra0
Okładka ksiązki - Facet kontra kłopoty

Jurek Kozielski wiedzie idealne życie: wspaniała żona, trzy córki, piękny dom, stabilna praca. Wszystko z pozoru jest jak trzeba. Jednak pewnego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy