Marzenie Zuzi

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788379158614
Liczba stron: 72
Język oryginału: polski
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Dodał/a opinię: patrissa
Tom 6 cyklu Zuzia i dobre wróżki

Ocena: 0 (0 głosów)

Marzenie Zuzi to zabawna i przepięknie ilustrowana opowieść dla małych dziewczynek. Chociaż nie jestem za dzieleniem książek na płcie, to bądźmy szczerzy, którego chłopca zainteresuje malowanie paznokci czy noszenie butów na obcasie? Będzie im po prostu ciężko zrozumieć, o czym tak marzy Zuzia i nie docenią jej poświęcenia.


Jestem zachwycona tą książką od kiedy wyciągnęłam ją z paczki. Grafiki Agnieszki Filipowskiej są kolorowe, szczegółowe i po prostu urocze. Cała książka jest ich pełna. Podoba mi się, że okładka jest twarda, a format jest niewiele mniejszy od A4 (kartka z bloku). Jest po prostu wygodna do czytania przed snem. Na środkowe strony składa się wytrzymały papier.


Wracając do historii, to jest ona spójna, mądra i niesie w sobie dużą dozę ciepła. Zuzia to bardzo mądra jak na swój wiek dziewczynka, która kieruje się empatią. Jest w stanie poświęcić swój komfort, na korzyść innych osób. Jeśli komuś dzieje się krzywda, to się nie zastanawia.


Babcia dziewczynki, to pełna ciepła dla swej wnuczki opiekunka, w momentach, w których rodzice są w pracy.


Wróżki to zabawne postacie, z magicznymi mocami, które widzą tylko dzieci, a w momencie, w którym stają się dorosłe, zapominają o nich.


W powieści pojawiają się dylematy moralne. Zuzia może osiągnąć swój cel, ale wtedy jej bliscy poniosą tego skutki. Dziewczynka nie waha się i poświęca swoje dobro z miłości do rodziny, a wtedy jak to zwykle w bajkach bywa otrzymuje nagrodę.


Z Marzenia Zuzi płynie pewna smutna prawda, nie zatrzymamy upływającego czasu, ale możemy wykorzystać go najlepiej jak potrafimy i się nim cieszyć. Zwłaszcza, że bliscy też się zmieniają. Z drugiej strony, pokazuje dzieciom, że dorosłość, chociaż kusząca, wcale nie oznacza braku ograniczeń. One są, ale powstają na innych polach. Myślę, że to idealna pozycja dla dziewczynek, które bardzo szybko chcą dorosnąć jak ich mamy.


Książka dedykowana jest dla wieku 3+ i sądzę, że to jest okres odpowiedni. Tekst nie jest bardzo skomplikowany, niesie ze sobą dużą dozę humoru.

Tagi: dla dzieci 3+

Zobacz opinie o książce Marzenie Zuzi

Kup książkę Marzenie Zuzi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Potwory
Anna Potyra0
Okładka ksiązki - Potwory

W warszawskim lasku miejskim zostają odnalezione zwłoki kobiety. To wschodząca gwiazda polskiej sceny operowej. Piękna, młoda i utalentowana. I... poliamorystka...

Pchła
Anna Potyra0
Okładka ksiązki - Pchła

Demony przeszłości powracają Wigilia Bożego Narodzenia. Ulice Warszawy pustoszeją, mieszkańcy zaszywają się w zaciszu swych domów, by zasiąść przy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Pokaż wszystkie recenzje