Matki, żony, czarownice

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-09-20
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788376489179
Liczba stron: 496
Język oryginału: polski
Ilustracje: Sylwia Tymkiewicz/ Yolande de Kor
Dodał/a opinię: mirand

Ocena: 5.1 (20 głosów)

To kolejna z książek polskiej autorki, która z pewnością zapadnie mi w pamięć. Ten wyjątkowy rodzaj tajemnicy, który lubię , ciekawa fabuła i świetny styl pisania sprawiają, że zaczynam przekonywać się do polskiej kobiecej literatury. Z tego co wiem, to książka " Matki, żony, czarownice" to jedna z trzech powieści serii i na pewno w najbliższym czasie sięgnę po resztę.

Ale do rzeczy.

Już od samego początku czyta się przyjemnie i mimo, że w pewnym momencie dopiero załapałam, że każdy rozdział łączy sie z innymi i musiałam wrócić do poprzednich dla przypomnienia , to jak już załapałam schemat "popłynęłam". Lektura sporo wygrywa tym, że rozdziały opowiadają o przeżyciach tych samych osób lecz na przełomie różnych lat , przez co książka nieprzerwanie jest ciekawa i czytelnik nie ma czasu nawet pomyśleć o tym, że jest nudna czy że coś do czegoś nie pasuje.

Podoba mi się jednak również to, że powieść właściwie składa się jakby z dwóch częsci. Najpierw zapoznajemy się z główną bohaterką poprzez skakanie w czasie a dopiero później autorka serwuje nam w mistrzowskim stylu historię wszystkich kobiet rodu. To jakby różne opowiadania, które tworzą wspaniałą całość.

Szczerze polecam każdemu kto lubi książki o życiu z niespodziankami, o tym co realne z nutą fantazji i bajki.

Kup książkę Matki, żony, czarownice

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Matki, żony, czarownice
Inne książki autora
Zalotnice i wiedźmy
Joanna Miszczuk0
Okładka ksiązki - Zalotnice i wiedźmy

"Pochodzimy ze wspaniałego rodu. Nasze prababki były mądrymi, a niekiedy znanymi i wielkimi kobietami. Miały cudowną moc, która pozwalała im pomagać ludziom...

Nefrytowa szpilka
Joanna Miszczuk0
Okładka ksiązki - Nefrytowa szpilka

To opowieść o silnej kobiecie, podążającej wybraną przez siebie drogą. Ale przede wszystkim historia trudnej miłości i walki o szczęście. Melania,...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Poszukiwana
Sophie McKenzie
Poszukiwana
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Chłopak z Francji
Hilary Freeman
Chłopak z Francji
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy