Miasto mafii

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Romans
ISBN: 9788328718128
Liczba stron: 320
Dodał/a opinię: justynazniszczol

Ocena: 5.05 (19 głosów)
Inne wydania:

Pamiętam jak ponad rok temu ,,Miasto mafii" debiutowało, sporo było pozytywnych opinii i choć wtedy jakoś nie miałam okazji przeczytać tej książki, to wiedziałam, że kiedyś po nią sięgnę bo lubię te romansowo-mafijne tematy.

Przeczytałam i ...... chyba o rok za późno, wydaje mi się, że mam przesyt schematu, na którym opiera się ta książka. Biorę oczywiście poprawkę na to, że minęło sporo czasu i autorka należała na ten czas do pionierek gatunku, ale w międzyczasie wydarzyło się tyle książek o zbliżonej tematyce, że miałam wrażenie czytając pewne fragmenty, że ,,już to gdzieś widziałam". Zakładam, że akurat Kinga Litkowiec służy niektórym debiutantkom za wzór, wiec może stąd to wrażenie.

Ale wracając do samej historii, mamy tu mafiosa, który upatrzył sobie główną bohaterkę i próbuje wyznać jej miłość na swój gangsterki, pokręcony sposób, czyli zaciągając siłą do swojej willi (choć główna bohaterka jakoś specjalnie się nie opierała), tam próbuje ją w sobie rozkochać i zaciągnąć do łóżka (choć to chyba w odwrotnej kolejności).

No i nasza gwiazda, niezwykle irytująca Emma, lekko upośledzona emocjonalnie - no bo kto normalny zastanawiałby się w co się ubrać, po tym jak na własne oczy ogląda co chwilę egzekucje wrogów mafii? Jest jeszcze jej przyjaciółka - najlepszy przykład na to, że można stworzyć jeszcze bardziej wkurzającą bohaterkę. Nie wiem skąd wzór na takie kobiece charaktery, ale ja tego nie kupuję. Szukam twardych babek, które mają własne zdanie, jakieś zasady i potrafią o siebie zawalczyć, a nie rozmemłane damulki, które kompletnie nie wiedzą czego chcą.

Pomysł na całą historię niby fajny, mafioso - rzeczywiście ma jaja, ale ta kobieta zepsuła wszystko. Pewnie znajdzie się grono wiernych fanek tej historii, dla mnie ona jest tylko ok. i nic więcej. Jak ktoś nie miał do czynienia z romansem mafijnym to polecam zacząć właśnie od książek Kingi Litkowiec, bo to klasyka gatunku.

Tagi: Romans erotyczny

Zobacz opinie o książce Miasto mafii

Kup książkę Miasto mafii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Miasto mafii
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - Miasto mafii

To oni tutaj rządzą! Dwudziestotrzyletnia Emma Greene odnajduje swoje miejsce w małym mieście niedaleko Nowego Jorku. Wydaje się, że kobieta może w końcu...

Czarne serce
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - Czarne serce

Witaj w świecie, w którym rządzą piraci .Bezduszni, bezwzględni, pozbawieni zasad moralnych ludzie, dla których liczą się tylko pieniądze i zwycięstwo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy