Mietek i tajemnica starej willi

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2018-04-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-65843-22-7
Liczba stron: 160
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Marta H. Milewska
Dodał/a opinię: Ida
Tom 2 cyklu Przygody Mietka

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Cała opnia na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Mietka poznaliśmy jakiś czas temu. To on, razem z kolegami ze swojego osiedla grają w piłkę, pod okiem znanego trenera Kazimierza Nizinnego. Chłopcy mają szczęście do niesamowitych przygód i z wielkim zaangażowaniem potrafią rozwiązywać tajemnicze zagadki.

Tym razem opowieść prowadzi nas do małego miasteczka Białe Błota. Chłopcy jadą tam razem z trenerem, by trochę wypocząć, ale i rozegrać mecze z innymi drużynami piłkarskimi oraz potrenować w bardzo dobrym ośrodku wypoczynkowym. Zapowiada się wspaniale; basen, sauna, siłownia, boisko i koledzy. Potrzebny jest wprawdzie jeszcze jeden opiekun, ale nikt jakoś nie kwapi się, by zachęcić do wyjazdu któregoś z rodziców. Co to byłyby za wakacje?! Trener sam sobie poradził w tym przypadku i zaprosił ...babcię Mietka. Co prawda obciach jest mniejszy, bo chłopaki już znają i lubią babcię, ale i tak na miejscu okazuje się, że do Białych Błot przyjechała grupa dziewcząt, które ćwiczą taniec. Teraz mogłoby być niezręcznie, ale nie z taką babcią!
Wkrótce okazuje się, że Białe Błota mają swoją tajemnicę sprzed lat. Podziemne korytarze łączą budynki, w których przebywają chłopcy, a co więcej aktualnie policja bada trop dziwnych kradzieży obrazów. Wszystkie tropy prowadzą do starej willi, gdzie akcja zaczyna nabierać tempa.(...)
Wspaniała przygoda, sekretne przejścia, przestępcy, powiązania rodzinne, zniknięcie trenerki tańca oraz nasza drużyna powiększona o grono tańczących koleżanek Mietka. Są uczucia i te pierwsze i te dojrzałe. Oczywiście uczestniczymy również w treningach i meczach.
Podobnie, jak kiedyś Pan Samochodzik, dzisiaj Mietek rozwiązuje zagadki wraz ze swoimi przyjaciółmi.To naprawdę wciągająca lektura, a przy okazji z wesołymi akcentami.

Kup książkę Mietek i tajemnica starej willi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Mietek i tajemnica starej willi
Inne książki autora
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek – chłopak z osiedla marzy o karierze sędziego lub trenera. Niestety trudno być trenerem bez własnej drużyny. A jak tu zbudować zespół...

Małe historie o wielkich marzeniach
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Małe historie o wielkich marzeniach

Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Pokaż wszystkie recenzje