Milczenie aniołów

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2019-09-24
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788378357322
Liczba stron: 432
Tytuł oryginału: Milczenie aniołów
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: dzagulka
Tom 1 cyklu Prawda zapisana w popiołach

Ocena: 5.33 (9 głosów)

[???RECENZJA PRZEDPREMIEROWA???]

„Milczenie aniołów” – Joanna Jax
Cykl: Prawda zapisana w popiołach (Tom 1 )
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 24. 09. 2019r.
Kategoria: Powieść historyczna

„[…] anioły milczą, a jedynie diabeł lubi dużo gadać.”

„Milczenie aniołów” Joanny Jax to pierwszy tom sagi obyczajowo-historycznej „Prawda zapisana w popiołach”. Sagi, opowiadającej o zagmatwanych losach bohaterów, którzy już wcześniej zdążyli poruszyć serca czytelników w całej Polsce.

Kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania przedpremierowo, tej niecierpliwie wyczekiwanej przez czytelników powieści, poczułam się niesamowicie szczęśliwa i wyróżniona. Jak ja lubię wracać do wcześniej już poznanych i ukochanych postaci! Jak ja lubię czytać o ich nowej codzienności, nowych rozterkach, miłostkach, słabościach i wydarzeniach, które wywierają znaczący wpływ na ich życie, pomyślałam sobie zatracając się w lekturze. Tę niesamowitą radość funduje Joanna Jax swoim czytelnikom, przywołując na kartach powieści, bohaterów znanych ze swoich wcześniejszych, spektakularnych sag „Zemsta i przebaczenie” oraz „Zanim nadejdzie jutro”. Cóż to były za emocje! Cóż za niesamowite przeżycia!

Już od pierwszej powieści autorki, którą miałam przyjemność przeczytać, zakochałam się w specyficznym klimacie jej opowieści, pięknym literackim języku jakim się posługuje. W najnowszej powieści „Milczenie aniołów” odnalazłam wszystko to, co tak urzekło i urzeka mnie nadal w jej historiach.

Fabuła „Milczenia aniołów” osadzona została w szarej egzystencji lat 50-tych. Trudnym okresie dla zwykłych ludzi, próbujących odnaleźć się w powojennej, nowej rzeczywistości, w której „macki polityki” sięgają daleko, nie oszczędzają bohaterów i perfidnie zaczynają ingerować w ich życie i światopoglądy. Autorka nie szczędzi bohaterom miłosnych rozterek, lęku, niepokoju i trudnych wyborów.

„Miłość bywa trudna. Czasami musisz coś zrobić, a chcesz czegoś innego.”

„Milczenie aniołów” to wewnętrzne walki lojalności, uczciwości i praworządności z szantażami, przekupstwem, zdradą. To próby zapomnienia o trudnych przeżyciach i zmaganiach z demonami przeszłości, które nie odpuszczają, nie pozwalają o sobie zapomnieć. To odmienne, często doprowadzające do domowych konfliktów spojrzenia na sytuację w Polsce, to czas wyborów, często trudnych decyzji, podejmowanych wbrew sobie, nowych uniesień, zauroczeń i miłości, skomplikowanych i poważnych związków. To inspirująca podróż w daleki świat w poszukiwaniu własnej kultury i własnych korzeni. To refleksyjna i sentymentalna podróż w przeszłość. Realnie sportretowana z doskonale odwzorowaną rzeczywistością.

I fascynujące, zaskakujące jak to zwykle bywa u autorki zakończenie, które sprawia, że pragnie się natychmiast sięgnąć po kolejny tom. Czytelnik odnosi wrażenie, jak gdyby historia bohaterów zataczała koło…

Wielkim uwielbieniem darzę pióro Joanny Jax i niecierpliwie czekam na kolejny tom tej znakomitej sagi.

„Milczenie aniołów” Joanny Jax polecam gorąco! Nawet najbardziej wymagający czytelnik będzie usatysfakcjonowany tą wspaniałą książką! Jerzy Bralczyk powiedział kiedyś, że słowa trzeba wypowiadać tak, żeby smakowały... I tak właśnie wypowiada je w swojej książce Joanna Jax. W każdym słowie zawartym w tej książce rozsmakujecie się z wielką przyjemnością. 
Nie wahajcie się więc i zamawiajcie tę powieść! Dajcie się ponieść porywającej fabule, genialnym postaciom stworzonym przez wybitną Joannę Jax.

Za możliwość przeczytania książki przedpremierowo, dziękuję autorce.
 

Tagi:

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Milczenie aniołów
Inne książki autora
Zemsta i przebaczenie. Morze kłamstwa
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Zemsta i przebaczenie. Morze kłamstwa

Czwarty tom cyklu „Zemsta i przebaczenie” Sytuacja polityczna na świecie zaczyna przybierać niespodziewany dla III Rzeszy obrót. Państwa...

Zemsta i przebaczenie. Rzeka tęsknoty
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Zemsta i przebaczenie. Rzeka tęsknoty

II wojna światowa dobiega końca. Europa podnosi się ze zgliszcz i czuć powiew wolności. Jednak nie dla wszystkich oznacza to koniec kłopotów, a...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje