Milczenie aniołów

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2019-09-24
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788378357322
Liczba stron: 0
Tytuł oryginału: Milczenie aniołów
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: dzagulka
Tom 1 cyklu Prawda zapisana w popiołach

Ocena: 5.5 (6 głosów)

[???RECENZJA PRZEDPREMIEROWA???]

„Milczenie aniołów” – Joanna Jax
Cykl: Prawda zapisana w popiołach (Tom 1 )
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 24. 09. 2019r.
Kategoria: Powieść historyczna

„[…] anioły milczą, a jedynie diabeł lubi dużo gadać.”

„Milczenie aniołów” Joanny Jax to pierwszy tom sagi obyczajowo-historycznej „Prawda zapisana w popiołach”. Sagi, opowiadającej o zagmatwanych losach bohaterów, którzy już wcześniej zdążyli poruszyć serca czytelników w całej Polsce.

Kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania przedpremierowo, tej niecierpliwie wyczekiwanej przez czytelników powieści, poczułam się niesamowicie szczęśliwa i wyróżniona. Jak ja lubię wracać do wcześniej już poznanych i ukochanych postaci! Jak ja lubię czytać o ich nowej codzienności, nowych rozterkach, miłostkach, słabościach i wydarzeniach, które wywierają znaczący wpływ na ich życie, pomyślałam sobie zatracając się w lekturze. Tę niesamowitą radość funduje Joanna Jax swoim czytelnikom, przywołując na kartach powieści, bohaterów znanych ze swoich wcześniejszych, spektakularnych sag „Zemsta i przebaczenie” oraz „Zanim nadejdzie jutro”. Cóż to były za emocje! Cóż za niesamowite przeżycia!

Już od pierwszej powieści autorki, którą miałam przyjemność przeczytać, zakochałam się w specyficznym klimacie jej opowieści, pięknym literackim języku jakim się posługuje. W najnowszej powieści „Milczenie aniołów” odnalazłam wszystko to, co tak urzekło i urzeka mnie nadal w jej historiach.

Fabuła „Milczenia aniołów” osadzona została w szarej egzystencji lat 50-tych. Trudnym okresie dla zwykłych ludzi, próbujących odnaleźć się w powojennej, nowej rzeczywistości, w której „macki polityki” sięgają daleko, nie oszczędzają bohaterów i perfidnie zaczynają ingerować w ich życie i światopoglądy. Autorka nie szczędzi bohaterom miłosnych rozterek, lęku, niepokoju i trudnych wyborów.

„Miłość bywa trudna. Czasami musisz coś zrobić, a chcesz czegoś innego.”

„Milczenie aniołów” to wewnętrzne walki lojalności, uczciwości i praworządności z szantażami, przekupstwem, zdradą. To próby zapomnienia o trudnych przeżyciach i zmaganiach z demonami przeszłości, które nie odpuszczają, nie pozwalają o sobie zapomnieć. To odmienne, często doprowadzające do domowych konfliktów spojrzenia na sytuację w Polsce, to czas wyborów, często trudnych decyzji, podejmowanych wbrew sobie, nowych uniesień, zauroczeń i miłości, skomplikowanych i poważnych związków. To inspirująca podróż w daleki świat w poszukiwaniu własnej kultury i własnych korzeni. To refleksyjna i sentymentalna podróż w przeszłość. Realnie sportretowana z doskonale odwzorowaną rzeczywistością.

I fascynujące, zaskakujące jak to zwykle bywa u autorki zakończenie, które sprawia, że pragnie się natychmiast sięgnąć po kolejny tom. Czytelnik odnosi wrażenie, jak gdyby historia bohaterów zataczała koło…

Wielkim uwielbieniem darzę pióro Joanny Jax i niecierpliwie czekam na kolejny tom tej znakomitej sagi.

„Milczenie aniołów” Joanny Jax polecam gorąco! Nawet najbardziej wymagający czytelnik będzie usatysfakcjonowany tą wspaniałą książką! Jerzy Bralczyk powiedział kiedyś, że słowa trzeba wypowiadać tak, żeby smakowały... I tak właśnie wypowiada je w swojej książce Joanna Jax. W każdym słowie zawartym w tej książce rozsmakujecie się z wielką przyjemnością. 
Nie wahajcie się więc i zamawiajcie tę powieść! Dajcie się ponieść porywającej fabule, genialnym postaciom stworzonym przez wybitną Joannę Jax.

Za możliwość przeczytania książki przedpremierowo, dziękuję autorce.
 

Tagi:

Kup książkę Milczenie aniołów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Milczenie aniołów
Inne książki autora
Druga strona nocy
Joanna Jax; 0
Okładka ksiązki - Druga strona nocy

Boleśnie doświadczeni, okaleczeni duchowo bohaterowie próbują odbudować własne życie. Desperacko szukają szczęścia i swojego miejsca na ziemi. Niektórzy...

Białe róże z Petersburga
Joanna Jax; 0
Okładka ksiązki - Białe róże z Petersburga

Schyłek carskiej Rosji. Lena i Aleksander pochodzą z różnych światów, a ich losy zdają się przesądzone. Dziewczyna, wychowywana przez ojca...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Schronisko dla ludzi
Wojciech Szlęzak
Schronisko dla ludzi
Ciało nie kłamie
Judy Melinek
Ciało nie kłamie
Antarabhawa
Przemysław Szulgit
Antarabhawa
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień
Robert Hemfelt; Paul Meier; Frank Minirth
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień
Bezkresny
Kenneth Oppel
Bezkresny
Lili w Krainie Baśni
Nadiia Prystai
Lili w Krainie Baśni
Kobiety wojowniczki
Iwona Kienzler
Kobiety wojowniczki
Pokaż wszystkie recenzje