Mistrzowie opowieści. O miłości

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2022-02-09
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788380327191
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: Mistrzowie opowieści. O miłości
Dodał/a opinię: niepoczytalna

Ocena: 5 (1 głosów)

Niejedno ma imię

Zbiory opowiadań nigdy nie były moim pierwszym czytelniczym wyborem, ale wobec zestawienia nazwiska Andersena i Atwood na jednej okładce nie mogłam przejść obojętnie. Z jakim efektem? Całkiem szczerze - jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona.

Zaskakujący jest już sam dobór autorów - w zestawieniu znaleźć można dzieła klasyków literatury, ale również mniej popularnych pisarzy. Co ważne - opowiadania są różnorodne, ale nie odbiegają od siebie poziomem - byłabym w stanie wskazać najlepsze (w moim odczuciu), ale nie trafiłam na żadne, które określiłabym mianem słabego. Oczywiście z powodu różnego ujęcia tematu każdy może mieć innych faworytów, jednak pod względem literackim cały zbiór reprezentuje wysoki poziom.

"Mistrzowie opowieści. O miłości" to zbiór, który poprzez dobór tekstów, traktuje temat miłości bardzo szeroko. Poczynając od znanej chyba wszystkim baśni o Królowej śniegu poprzez miłość romantyczną, uczucie popychające w szaleństwo i zbrodnię, czy relację przynoszącą zawód i niespełnione nadzieje. Każda z opowieści różni się diametralnie stylem, językiem oraz samym podejściem do tematu miłości.

O ile wątki romansowe w literaturze najczęściej mnie drażnią, o tyle czytanie o miłości w wykonaniu mistrzów słowa było naprawdę przyjemnym doznaniem. Świetny dobór tekstów, różnorodność opowiadań - od klasycznych po niebanalne - pozwoliły mi wydostać się z czytelniczego zastoju. Jeżeli szukacie lekkiej i zaskakującej lektury, może "Mistrzowie opowieści" spełnią również Wasze oczekiwania.

 

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Mistrzowie opowieści. O miłości

Kup książkę Mistrzowie opowieści. O miłości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Amazing Spider-Man Epic Collection. Powrót Złowieszczej Szóstki
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Amazing Spider-Man Epic Collection. Powrót Złowieszczej Szóstki

Doktor Octopus ponownie skrzyknął ekipę! Kto dołączy do geniusza zbrodni Ottona Octaviusa w szeregach najbardziej Złowieszczej Szóstki? Pajączek wkrótce...

Weekendowy Atlas Polski + Okolice Warszawy- przewodnik kieszonkowy
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Weekendowy Atlas Polski + Okolice Warszawy- przewodnik kieszonkowy

Weekendowy atlas Polski odbiega od klasycznej konwencji atlasu geograficznego. Kartograficzne przedstawienie danego obszaru kraju połączono z częścią przewodnikową...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy