Quantcast

Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788383181950
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Kasia Pinkowicz

opis
Ocena: 4.5 (2 głosów)

W życiu jest wiele sytuacji, gdy potrzebujemy ciepłego słowa- kłótnia z bliskimi, zły dzień w pracy, ogólnie kiepski nastrój. Nie zawsze mamy na kogo liczyć; czasami nawet w tłumie jesteśmy samotni. Od czego jest jednak Wiedźma i jej niezastąpiony Kot...

 

Stoisz u drzwi domu Wiedźmy; zapraszamy, wejdź głębiej! Ona na pewno przyjmie Cię z całą serdecznością, jak dawno niewidzianego przyjaciela. Zaparzy aromatyczną herbatę i będziesz mógł/ mogła porozmawiać o wszystkim, co dzieje się wokół- o wszystkim, co Cię trapi. Wejdź...

 

Nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać po tej lekturze. Co rusz rynek literacki szturmują wszelkiego rodzaju pozycje o życiu zgodnie ze sobą, naturą, złote rady z niemalże każdego źródła, o jakim tylko moglibyśmy pomyśleć. Nowa książka pani Agnieszki Sawicz jest jednak nieco odmienna w swojej formie.

 

Nie spodziewałam się, że wewnątrz będą czekać na mnie różnego rodzaju opowiastki z codzienności, które niosą za sobą jakieś refleksje- raczej spodziewałam się garści swoistych rad i słów pocieszenia. A tu niespodzianka- zagłębiamy się w codzienny rytm życia Wiedźmy, Kota i odwiedzających ją ludzi. Przeprowadzane między nimi rozmowy, niekiedy wręcz wylewanie żalów to prawie tak, jakbyśmy czytali swoje własne myśli. Któż z nas bowiem nie osądza bliźniego? Kogo nie bolą pewne słowa? Kto nie szukał kiedykolwiek rozwiązania swoich problemów  i rady, bo sam nie widział żadnego rozwiązania?

 

Moc czułych słów to swego rodzaju poradnik, acz nie w takiej formie, w jakiej moglibyśmy się go spodziewać. Nie znajdziecie tutaj złotych rad na wszelkie boleści tego świata, tylko dobre słowo. Rozmowy między kolejnymi odwiedzającymi a Wiedźmą stanowią istotną wskazówkę, jak żyć, by było lepiej. To słowa pocieszenia, które zazwyczaj słyszymy od bliskich- a teraz w wersji literackiej. 

 

Książkę czyta się szybko, a jej dużym plusem jest to, że nie mamy nic podane na tacy- sami, na podstawie wyczytanych historii, mamy dojść do jakichś wniosków. Wiedźma tylko służy wsparciem, ale nie przeżyje życia za nas. 

 

Nie bez znaczenia jest również przepiękne wydanie: twarda oprawa i przyciągająca wzrok okładka. Muszę przyznać, że niestety jestem wzrokowcem i właśnie front początkowo zachęcił mnie do lektury. Nie żałuję- pełne ciepła historie, wsparcie, jakie bije z kolejnych opowiastek sprawiło, że choć na moment obecne problemy przestały mieć znaczenie. Także i Wam ją polecam.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy

Kup książkę Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski
Będę tu z tobą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy